اخبار مرتبط

مهناز همتی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: معاینه فنی موتورخانه‌ها روشی بسیار سودمند، کم هزینه و زود بازده برای عارضه ‌یابی، کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده محیط زیست در بخش ساختمان است.
وی افزود: این دستور العمل در قالب یک استاندارد ملی تدوین شده و براساس مصوبات قانونی برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلان شهرها، باید در درجه اول معاینه فنی موتورخانه دستگاه های اجرایی انجام شود.
مدیرکل استاندارد ایلام با بیان اینکه درمهر ماه سال گذشته این طرح آغاز شده است، تاکید کرد: اعتبار انجام هر معاینه فنی 6 ماه است و دستگاه‌های اجرایی پس از اتمام تاریخ اعتبار، باید درخواست خود برای انجام مرحله دوم معاینه فنی را به یکی از شرکت‌های‌ بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد اعلام نمایند.
همتی گفت: یکی از دلایل انتشار آلاینده ها در شهرها، موتورخانه ها هستند که دلایل آن شامل تجهیزات نامناسب و ناایمن، عدم رعایت اصول صحیح نصب و اجرا، بهره برداری، تعمیر و نگهداری نادرست، عدم بازرسی و نظارت دوره ای از موتورخانه‌ها است که با اجرای این طرح حجم زیادی از مشکلات ناشی از آن رفع می‌شود.
وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت اجرایی شدن معاینه فنی موتورخانه، اداره کل استاندارد ایلام به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیشنهاد داده است تا معاینه فنی موتورخانه ها به عنوان یک شاخص ارزیابی عملکرد دستگاه های دولتی در محور مدیریت سبز قرار گیرد.
3032/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.