اخبار مرتبط

عباس بیرامی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان سیل اخیر خسارت فراوانی به زیرساخت های ایلام وارد شد که در نتیجه آن خطوط تلفن همراه و سایر خطوط ارتباطی استان قطع شد.
وی با اشاره به بازسازی تمامی مسیرها فیبر نوری به سمت شهرستان های مناطق سیل زده و استان های همجوار یادآور شد: اقدامات لازم برای ایمن سازی کامل شبکه های فیبر نوری پس از بازسازی کامل راه های استان اندیشیده شده است.
مدیرکل فناوری ارتباطلات و فناوری ایلام تاکید کرد: با مساعدت این وزارت سایت تلفن همراه به منظور پوشش مناطق سیل زده در منطقه چم روته عرب رودبار از توابع شهرستان سیروان راه اندازی شد.
بیرامی اضافه کرد: هماهنگی و انسجام موجود درحوزه ارتباطات استان موجب پایداری شبکه،رضایت عمومی مردم و ارتقاء شاخصهای ارتباطی استان در سطح کشور شده است.
به گزارش ایرنا، در پی بارش باران شدید و جاری شدن سیلاب اخیر سه خط فیبرنوری ایلام در مسیر استان های خوزستان، کرمانشاه و لرستان به دلیل رانش زمین و وقوع سیل قطع شد که با تلاش مسئولان استانی این مشکل بعد از ساعاتی برطرف شد.
بیشترین خسارت ها ناشی از سیل اخیر در استان ایلام در مناطق ماژین دره شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.
منطقه عرب رودبار شهرستان سیروان در محدوده سد بزرگ سیمره قار گرفته است، با توجه به امکان بالا آمدن تراز آب سد سیمره و احتمال آبگرفتگی کامل روستای چم شیر، دستور تخلیه این روستا از طرف استاندار ایلام صادر شد.
3032
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.