اخبار مرتبط

عبدالصاحب بازیار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: میزان ضرر و خسارت وارده به محیط زیست توسط متخلفان 2 میلیارد و 377 میلیون ریال بوده که از این میزان ضرر و زیان وارده مبلغ 583 میلیون و 900 هزار ریال تاکنون وصول شده است.
وی یادآور شد: عمده ترین تخلفات زیست محیطی مربوط به صید آبزیان بود که سه هزار و 42 قطعه ماهی از شهرستان های سیروان، چرداول و دره شهر کشف و ضبط شد.
بازیار افزود: سال گذشته تعداد 964 قطعه پرنده کشته شدند که 792 قطعه از این پرندگان را پرورش دهندگان زنبور عسل به طرق مختلف از بین بردند که پرونده این افراد نیز برای بررسی بیشتر به محاکم قضایی ارسال شد.
وی توضیح داد: پرندگان زنبورخوار با حمله به کندوهای زنبور عسل اقدام به خوردن زنبورها می کردند و زنبورداران برای حفاظت از کندوهای خود این پرندگان را به شیوه های مختلف از بین می بردند.
وی افزود: همچنین سال 97 تعداد 61 قطعه پرنده که بیشتر سهره و کبک بودند از متخلفان زنده گیری و سپس در طبیعت رهاسازی شدند.
به گفته بازیار پارسال 22 راس وحوش پستاندار سم دار و تعداد 12 مورد شکار پستانداران حرام گوشت نظیر تشی، خرگوش و گراز کشف و ضبط شد.
وی تعداد اسلحه های شکاری غیر مجاز کشف شده از متخلفان را 61 قبضه و سلاح شکاری مجاز را 6 قبضه عنوان کرد..
به گزارش ایرنا، در استان ایلام تاکنون 40 گونه پستاندار و 200 گونه پرنده و بیش از 20 گونه خزنده و دوزیست شناسایی شده و هر سال در فصول زمستان و بهار پذیرای پرندگان مهاجر زیادی است.
از گستره 2 میلیون هکتاری استان ایلام یک میلیون 700 هزار هکتار آن را اراضی طبیعی تشکیل داده است.
بیش از هفت درصد مساحت کل استان را عرصه های طبیعی تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست تشکیل داده است که از این مقدار 141 هزار و 800 هکتار را مناطق حفاظت شده، یک هزار و 475 هکتار آثار طبیعی ملی و 368 هزار و 200 هکتار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع تشکیل داده است.
7172/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.