اخبار مرتبط

دکتر کریم همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 80 دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد و یک دستگاه اتوبوس‌ آمبولانس در قالب چهل پایگاه شهری و جاده‌ای و یک پایگاه هوایی اورژانس 115 در بحران وقوع سیل در سطح استان به مردم سیل زده خدمات رسانی کرده اند.
وی افزود: چهار پرواز بالگرد اورژانس هوایی به استان لرستان به واسطه وقوع سیل و درخواست امداد انجام شد که در مجموع 12 نفر از سیل نجات یافتند که 2 مادر باردار و یک فرد معلول و سه مصدوم در بین افراد نجات یافته از سیل وجود داشتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در بین اعزام ‌های بالگرد فوریت پزشکی نیز یک پرواز از دره‌شهر به ایلام برای اعزام 2 مصدوم بعلت آوار ناشی از سیل نیز انجام شده، گفت: 9 نفر گرفتار در سیل روستای چم مهر استان لرستان که یک زن حامله در میان آنان بود، توسط بالگرد اورژانس 115 ایلام نجات یافتند.
همتی همچنین از اعزام تیم بحران معاونت بهداشتی به منطقه سیل زده ماژین دره شهر خبر داد و افزود: این تیم شامل پزشک، ماما، روانشناس، محیط و مبارزه با بیماری ها با تجهیزات پرتابل امروز عازم ماژین شدند.
وی تاکید کرد: اولین نیاز مناطق سیل زده خدمات بهداشتی است، لذا در این راستا این تیم عملیاتی در حوزه بهداشت به منطقه یاد شده اعزام می شوند.
7180/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.