رضا همتی زاده روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش حوادث جاده ای در استان اظهار داشت: در این مدت( ابتدای سال تاکنون) با تلاش های انجام شده توسط تمامی دست اندرکاران ترافیک استان، وقوع حوادث منجر به مرگ پنج درصد، تلفات هفت درصد و حوادث جرحی 9 درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به طرح نوروزی پلیس راه ایلام با همکاری دستگاه های خدمات رسان افزود: این طرح از ۲۷ اسفندماه جاری آغاز و تا ۱۷ فروردین ماه ۹۸ ادامه دارد.
رئیس پلیس راه ایلام تاکید کرد: در اجرای این طرح ۳۰ تیم کنترل محسوس و نا محسوس در قالب گشت‌های پلیس راه در محور‌های مواصلاتی استان مستقر شده و همه جاده‌ها و محور‌های ارتباطی را کنترل می ‌کنند.
همتی زاده مهمترین هدف اجرای این طرح را کنترل ترافیکی جاده‌های استان و جلوگیری از سوانح رانندگی عنوان کرد و یادآور شد: در ایام نوروز 2 هزار و ۵۰۰ بروشور آموزشی در بین رانندگان و مسافران توزیع و همچنین بنر‌های آموزشی و هشدار دهنده در محور‌های ارتباطی و حادثه خیز استان نصب می‌ شود.
وی به اجرای طرح کنترل سلامت رانندگان اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز خودرو‌های دارای 2 تخلف همزمان که مرتکب تخلفات حادثه ساز همچون (سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و حرکات مارپیچ و..) شوند خودرو آن‌ها توقیف می‌ شود.
وی با بیان اینکه در اجرای طرح نوروزی پلیس از ظرفیت دوربین‌های کنترل سرعت ثابت و سیار در محور‌های مواصلاتی استان استفاده می‌شود، اضافه کرد: در این ایام توسط سامانه سپهتن عملکرد رانندگان وسایل نقلیه مسافربری بویژه اتوبوس‌ها رصد می‌ شود.
3032/6034
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.