اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی روز سه شنبه در همایش کارآفرینان شهرستان ایلام اظهار کرد: از جمعیت 230 هزار نفری ایلام 19 درصد مربوط به روستاها است و سهم ایلام از تسهیلات اشتغال روستایی 24 درصد است.
وی افزود: در سال جاری 21 واحد راکد به چرخه تولید بازگشته که از این تعداد هفت طرح در حوزه کشاورزی، 15 طرح در حوزه صنعت ، و سه طرح در حوزه فناوری فعال شده است.
بسطامی یادآور شد: 55 طرح بی نام توسط دستگاه ها تهیه شده و لیست آنها در دسترس مردم قرار دارد.
فرماندار ایلام با بیان اینکه برای جلوگیری از انحراف منابع بازرسی از واحدها بصورت جدی صورت می گیرد، گفت: در راستای جلوگیری انحراف منابع 250 بازرسی توسط کمیته بررسی شهرستان انجام و مستند سازی شده است.
بسطامی یادآور شد: استفاده از بیمه صندوق های بیمه ای نشانه فعالیت و اشتغال این واحدها است و بر اساس این اسناد و سوابق واحدهایی که تسهیلات دریافت کرده اند از این طریق فعالیت و پویایی آنها محرز شده است.
وی ادامه داد: یکی از دغدغه های اساسی کشور، استان و شهرستان بحث اشتغال پایدار و ارتقا سطح معیشت مردم در سطح روستاها است که مسئولان ارشد استان در تلاشند برنامه های محوری برای توسعه مسائل اقتصادی و معیشتی ایجاد کنند.
وی با اشاره به بیکاری که دغدغه اصلی کشور در وضعیت کنونی است، گفت: بهره‌برداری از واحد‌های تولیدی با ایجاد اشتغالزایی از ضروریات است چرا که خط مقدم این عرصه کارآفرینان هستند و باید این افراد در راستای بهره‌مندی از ظرفیت ملی استان و شهرستانی تلاش کنند و بخش خصوصی و دولتی را بهم متصل نمایند.
فرماندار ایلام تاکید کرد: بخش خصوص و دولتی با وحدت و همدلی می توانند در راستای رفع مسائل و مشکلات اقتصادی کنونی جامعه قدم برداند.
وی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید در حوزه مسائل اقتصادی و توسعه روستاها کارهای خوبی انجام داده و هم اکنون به خوبی در حال اجرا است که نوید بخش توسعه است و امیدواریم این روند در سال 98 با شتاب بیشتری ادامه یابد.
بسطامی با بیان اینکه برای توانمندسازی و توسعه و تاب آوری اقتصادی باید زیرساخت های استان را شناسایی و مهیا کرد،گفت: شهرستان ایلام از نظر صنعتی دارای معادن و منابع طبیعی همچون گاز و نفت است همچنین دارای 9 مرکز دانشگاهی و 45 کیلومتر بزرگراه است که باید از این ظرفیت ها در توسعه استان بهره مند شد.
7180/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.