اخبار مرتبط

طیار فیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اهمیت حفظ آب و خاک باعث شده تا طرح اجرای باغات در اراضی شیب دار اجرا شوند، با اجرای این طرح سالانه 770 هزار تن از فرسایش خاک جلوگیری می شود.
وی افزود: کاشت درخت علاوه بر پیشگیری از فرسایش خاک باعث ذخیره سازی آب دامنه ها می شود، تغییر الگوی کشت و بهره وری در تولید از مهمترین برنامه توسعه باغات در اراضی شیب دار است.
فیلی ادامه داد: از جمله مزایای این طرح پیشگیری 100 درصدی از فرسایش خاک، افزایش بهره وری تولید و صرفه جویی در مصرف آب است، این اراضی قابل کشت زراعی نبودند و آنها را به منظور اقتصادی بودن و اشتغالزایی تحت پوشش باغات شیب دار برده شده است.
مدیر جهاد کشاورزی دره شهر افزود: برنامه ابلاغیه سال 97 در توسعه باغات در اراضی شیب دار 700 هکتار بوده که بالغ بر 200 هکتار آن در شهرستان دره شهر اجرا شده است.
وی افزود: گونه های بسیار زیادی در مناطق شهرستان در حال توسعه از جمله بادام، انجیر، گیاهان دارویی، زعفران که می تواند بسیار اقتصادی و اشتغالزا برای منطقه باشد.
فیلی عنوان کرد: طرح تبدیل اراضی شیب دار به باغات علاوه بر پیشگیری از فرسایش خاک موجب بهبود و تنوع در تولیدات باغی می شود اجرای این طرح علاوه بر افزایش 40 درصدی تولیدات باغی زمینه اشتغال 370 نفر را هم به صورت مستقیم فراهم می کند.
7177/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.