اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بهروز حیدر زاده روز شنبه در نشست خبری اظهار داشت: ورزشکاران این استان در سال جاری در مجموع 15 مقام جهانی، 9 مقام آسیایی و 118 مقام بین المللی کسب کردند که نسبت به سال گذشته رشد مناسبی داشته است.
وی از رشد 31 درصدی رشته های قهرمانی در استان نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون 264 ورزشکار به مسابقات قهرمانی کشور اعزام شده اند که در مجموع 604 مدال طلا، نقره و برنز توسط این افراد کسب شده است.
حیدرزاده شاخص های مهم ورزش ایلام را صعودی و قابل دفاع بیان کرد و گفت: 99 درصد هیات های ورزشی استان دارای خانه های تخصصی ورزش هستند و سرانه ورزشی در استان با افتتاح پروژه ها افزایش یافته است.
مدیرکل ورزش و جوانان ایلام با تاکید بر این که توجه به زیرساخت ها و توسعه ورزش در نقاط شهری و روستایی از جمله اولویت های ورزش استان است، اضافه کرد: در حال حاضر 95 پروژه نیمه تمام در مناطق مختلف استان بویژه نقاط روستایی در دست اقدام است که بخش عمده ای از آنها تا پایان تیر ماه سال 98 به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته حیدرزاده، 30 پروژه زمین چمن مصنوعی و 6 سالن چند منظوره در سطح استان نیمه اول سال 98 به بهره برداری می رسند.
وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در خصوص استعدادیابی رشته های ورزشی در استان، گفت: امسال در جشنواره استعداد یابی 15 رشته ورزشی در اولویت شناسایی شد که سال آینده نیز 13 رشته ورزشی دیگر در حوزه بانوان و آقایان افزوده می شود.
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان ایلام نیز در این نشست گفت: در 10 ماهه امسال 9 هزار و 21 نفر زوج متقاضی دریافت وام ازدواج بوده که از این تعداد هشت هزار و 20 نفر تسهیلات دریافت کرده اند.
محمدرضا تردست افزود: هم اکنون 820 زوج در انتظار دریافت وام ازدواج هستند و تاکنون 230 میلیارد ریال به متقاضیان دریافت تسهیلات پرداخت شده است.
سرپرست هیات ورزش‌های همگانی ایلام نیز گفت: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون بیش از 350 برنامه فرهنگی ورزشی در سطح استان اجرا شده است.
سعید خسروی نژاد افزود: هم اکنون سه هزار و 278 نفر تحت پوشش بیمه سلامت هیات ورزش‌های همگانی استان ایلام قرار دارند و از این تعداد 513 نفر آقا و سه هزار و 278 نفر نیز خانم هستند.
وی یادآور شد: بیش از سه هزار ورزشکار در رشته‌های مختلف زیر مجموعه هیات‌های همگانی شهرستان ایلام مشغول به فعالیت هستند.
خسروی نژاد گفت: 85 رشته ورزشی زیر مجموعه هیات ورزش‌های همگانی ایلام در 25 رشته فعال هستند.
وی در ادامه از برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی با حضور اقشار مختلف مردم در روز چهارشنبه 22 اسفند ماه جاری در شهر ایلام خبر داد.
7180/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.