اخبار مرتبط

نسرین شهبازی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع مشارکت های مردمی نقدی و غیر نقدی این اداره کل در 9ماهه سال جاری 17 میلیارد ریال است در حالیکه مجموع مشارکت مردم این استان در یکسال گذشته 15میلیارد ریال بوده است.
وی با بیان اینکه بخشی از مشارکت های مردمی امسال مربوط به بنیاد برکت بوده ادامه داد: مشارکت های مردمی در زمینه تامین مسکن، معیشت، درمانی، سبدهای مواد غذایی، جهیزیه، لوازم ضروری زندگی، کمک های موردی و غیره برای مددجویان زیر پوشش هزینه شده است.
وی گفت: کمکهای غیر نقدی در قالب مواد غذایی و پوشاک از سوی افراد خیر و نیکوکار اهدا شده که بین مددجویان توزیع شده است.
وی همچنین از کمک 230میلیون ریالی یکی از افراد خیر به این نهاد خبر داد و گفت: این کمک بصورت نقدی از سوی یکی از افراد خیر استان اهدا شده است.
شهبازی با بیان اینکه این اداره کل نیز آماده دریافت نذورات مردمی اعم از نقدی و غیر نقدی است تا بین مددجویان با نیازهای مشخص توزیع شود گفت: برای رفاه حال مردم و تسریع در جمع آوری کمک های مردمی عموم مردم می توانند با شماره گیری 1400022#*4*733* پرداخت و یا به شماره 3450600 بانک توسعه تعاون حساب مشارکت های مردمی بهزیستی ایلام واریز کنند.
وی یادآور شد: پرداخت کمک های نقدی به مددجویان زیر پوشش این اداره کل همچنین از طریق قبض تلفن ثابت به عنوان پرداخت صدقه تلفنی میسر شده است.
به گفته وی، بر اساس تفاهم نامه منعقده بین اداره کل بهزیستی با شرکت مخابرات استان این امکان میسر شد تا مشترکان تلفن ثابت در صورت تمایل مبلغی ماهیانه را برای کمک به مددجویان بهزیستی به غیر از هزینه مکالمه تلفن ثابت پرداخت کنند.
وی ادامه داد: همه مشترکان تلفن ثابت در مناطق مختلف استان می توانند با مراجعه یا تماس با بهزیستی و اعلام مبلغ کمک و شماره تلفن ثابت در این طرح خیر شریک شوند.
شهبازی از مشترکان تلفن ثابت شهرستان های استان ایلام خواست برای شرکت در این طرح با ادارات بهزیستی شهرستان ها تماس گرفته یا حضوری مراجعه کنند.
به گفته وی، مشترکان تلفن ثابت که در این طرح عضو می شوند در صورت عدم تمایل در هر زمان می توانند با مراجعه به بهزیستی انصراف خود را از عضویت طرح اعلام کنند.
26 هزار نفر در استان ایلام به عنوان مددجو زیر پوشش اداره کل بهزیستی استان ایلام قرار دارند.
اداره کل بهزیستی ایلام در چهار حوزه توانبخشی، امور اجتماعی، توسعه امور پیشگیری و مشارکت های مردمی و اشتغال به مددجویان زیر پوشش ارائه خدمت می کند.
7171
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.