اخبار مرتبط

محسن صالحی نیا عصر شنبه در ایلام به خبرنگاران گفت: سازو کار جذب سرمایه گذار و تقویت زیرساخت های شهرک های صنعتی مناطق محروم یکی از مهمترین برنامه هایی است که به زودی در شورای معاونین وزارتخانه مطرح خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت های متعدد صنعتی در استان ایلام و مرز مهران، گفت: مشوق ها و مزیت های مختلف برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی مناطق محروم کشور از جمله ایلام فراهم شده است.
معاون وزیر صنعت از بخشودگی مالیاتی، سود کمتر تسهیلات بانکی و صندوق توسعه، ارائه خدماتی در زمینه تخفیف زمین های ارائه شده به عنوان برخی از مزیت ها ومشوق های سر مایه گذاری در شهرک های صنعتی مناطق محروم نام برد.

*پرداخت 130 هزار تومان نقدینگی به واحدهای صنعتی
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کشور همچنین از پرداخت 130 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی کشور طی سال جاری خبر داد.
صالحی نیا افزود: این میزان تسهیلات بانکی امسال به عنوان سرمایه گردش و نقدینگی به واحدهای تولیدی کشور پرداخت شده است.
وی افزود: طبق بررسی های انجام شده این میزان تسهیلات 28 درصد کل تسهیلات پرداخت توسط بانک ها بوده که باید این میزان حداقل 37 درصد باشد.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تصریح کرد: حدود 11 هزار واحد صنعتی راکد در کشور داریم که بعضی از آنها با کمتر از ظرفیت مشغول به کار هستند.
وی تصریح کرد: برای دهه فجر بیش از 370 طرح صنعتی در کشور به بهره برداری می رسد که سهم استان ایلام 11 طرح است.
صالحی نیا با اشاره به اینکه استان ایلام دارای ظرفیت های خوبی در بخش نفت و گاز است، گفت: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در این استان در دستور کار قرار دارد.
رییس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: 15 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در ایلام وجود دارد که یک و نیم درصد کل 980 شهرک صنعتی کشور است.
6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.