اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسین عارفی روز چهارشنبه در آستانه دهه فجر در نشست با خبرنگاران رسانه های مختلف گروهی ایلام افزود: در مجموع پنج انبار امدادی در مرکز استان دایر بود که سه انبار به علت قدمت بالا تخریب و عملیات ساخت 2 انبار امدادی جدید در زمینی به گسترده یک هزار و 440 متر مربع دهه فجر آغاز می شود.
وی با ذکر اینکه در مجموع استان ایلام 9 انبار امدادی دارد، ادامه داد: در این انبارها اقلام 22 گانه بصورت کارشناسی شده بر اساس نیازمندی خانوارها در حوادث پیش بینی که معادل دو درصد نیاز جمعیتی استان است.

*** کلنگ زنی ساختمان مرکز پشتیبانی عملیات امداد و نجات استان
وی همچنین از کلنگ زنی ساختمان مرکز پشتیبانی عملیات امداد و نجات استان همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: این ساختمان نیز در زمینی به گستره بیش از یک هزار و 100 متر مربع و اعتبار 15 میلیارد ریال احداث خواهد شد.
عارفی، فعالیت شبانه روزی تلفن 112 امداد و نجات این جمعیت، تشکیل نشستهای هدایت عملیات امدادی، استقرار امدادگران و خودروهای امدادی را از جمله فعالیت های این مرکز برشمرد.
وی همچنین از افتتاح مرکز جامع توانبخشی هلال احمر همزمان با دهه فجر امسال در مرکز این استان خبر داد.

*** پیشرفت 95 درصدی آشیانه بالگرد امدادی هلال احمر
مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام همچنین به روند ساخت آشیانه بالگرد این جمعیت اشاره کرد و گفت: ساخت این فضا از 2 سال گذشته در جوار فرودگاه ایلام آغاز و با پیشرفت فیزیکی 95 درصد در حال انجام است.
عارفی با بیان اینکه سال گذشته 30 میلیارد ریال برای ساخت آشیانه بالگرد امدادی هزینه شده افزود: اتمام این مجموعه 50 میلیارد ریال هزینه خواهد داشت.
وی اظهار کرد: در صورت تکمیل آشیانه بالگرد امدادی از مرکز تحویل جمعیت هلال احمر ایلام شده و بصورت مداوم در این مکان استقرار خواهد یافت.

*** اجرای 33 برنامه هلال احمر ویژه دهه فجر
وی همچنین از اجرای 33 برنامه مختلف در طول دهه فجر امسال توسط این جمعیت خبر داد و گفت: از جمله این برنامه ها نشست با امدادگران بازنشسته، اجرای طرح دادرس، برگزاری اردو، اجرای مسابقه فرهنگی، کوهنوردی ویژه نجاتگران عضو تیم کوهستان، اهدا خون توسط امدادگران و برپایی چادرهای سلامت در حاشیه راهپیمایی 22بهمن است.
وی همچنین از اعزام پنج کاروان سلامت به روستاهای محروم استان خبر داد و گفت: همچنین امدادگران این جمعیت در مانور منطقه ای امداد و نجات شرکت خواهند کرد.
7171/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.