اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی عصر چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان ایلام اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های مدیران استانی که مسئولان کشوری هم وعده و قول هایی در این زمینه داده اند، بحث اجرای طرح جامع پایانه مرزی مهران است.
وی تاکید کرد: این طرح باید در سطح ملی پیگیری شود که در این زمینه با مسئولان پایانه ها و گمرک کشور رایزنی های لازم انجام تا منجر به نتیجه شود.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه وضعیت صادرات در مرز مهران به خوبی پیش می رود، گفت: سال جاری یک میلیارد و 60 میلیون دلار کالا از مرز مهران صادر شده است.
سلیمانی دشتکی افزود: میزان صادرات کالا در مرز مهران سال جاری نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد داشته و بطور قطع در سال جاری روند مثبت صادرات در مرز افزایش خواهد یافت.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مواردی که مدیران استان ایلام باید توجه داشته باشد، رفع مشکلات مردم است و در این زمینه تنگ نظری ها باید کنار گذاشته شود، در همین ارتباط چند مدیرکل در استان تغییر کرد ولی بازهم شاهد بعضی از تنگ نظری ها هستیم.
استاندار ایلام اضافه کرد: مدیران برق منطقه غرب کشور باید پروژه برق رسانی تا شهرک های صنعتی استان از جمله در ایوان را اجرایی کنند و استان در زمینه اعتبارات نیز مشارکت خواهد کرد.

*توسعه نیروگاه های مقیاس کوچک در ایلام
مدیرعامل برق منطقه غرب کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: چند پروژه نیروگاهی در مقایس کوچک با 50 مگاوات در مناطق مختلف استان ایلام در دست اجراست که نیازمند همراهی مسئولان استانی است.
علی اسدی تصریح کرد: ظرفیت تولید برق در استان ایلام بیش از 658 مگاوات است، این استان دارای 31 پست ایستگاه انتقال برق بوده که هم اکنون بیش از 222 هزار مشترک برق در استان وجود دارد.
وی یادآور شد: قبل از انقلاب 10 روستای استان ایلام دارای برق بوده ولی هم اکنون تعداد روستاهای برق دار استان به 605 روستا رسیده است.
7177/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.