اخبار مرتبط

امیدعلی سبزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیتومین یا قیر طبیعی دارای 160 مورد استفاده از صنایع چسب، ایزوگام، پودر جوهر چاپگر رایانه، رنگ، لاستیک سازی و دیگر موارد صنایع شیمیایی است هم اکنون به شکل خام عرضه و صادر می شود.
وی یاد اوری کرد : کانسارهای شناخته شده بیتومین محدود به غرب کشور به خصوص ایوان و شهرستان های همجوار ان است.
فرماندار ایوان با بیان اینکه این ماده معدنی می تواند منجر به اشتغال و توسعه استان شود، گفت: سالیانه حدود 2 الی سه هزار تن قیر معدنی از این معدن استخراج می شود اما از ظرفیت های معادن استان برای اشتغال استفاده نمی شود.
سبزی یادآور شد: نزدیک به 20 میلیارد ریال بر روی این معدن سرمایه گذاری ثابت انجام شده که برای 11 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است.
وی همچنین به توسعه و رونق واحدهای صنعتی در ایوان اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب در این شهرستان واحد صنعتی وجود نداشت اما بعد از پیروزی انقلاب 21 واحد صنعتی با اشتغالزایی 217 نفر در شهرک صنعتی وجود دارد که 12 مورد آنها فعال است.
فرماندار ایوان یکی از دستاوردهای انقلاب در سال های اخیر را راه اندازی کارخانه نورد عنوان کرد و افزود: در این کارخانه روزانه 150 تن میلگرد تولید می شود که علاوه بر تامین نیازهای استان به کرمانشاه و کشورهای غربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.
سبزی از اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار به توسعه شهری ایوان در سفر استاندار ایلام به ایوان خبر داد و گفت: با اختصاص 6 میلیارد ریال طرح کمربندی شهر ایوان نیز شتاب می‌ گیرد.
ایوان با جمعیت 55 هزار نفر در 35 کیلومتری ایلام قرار دارد.
7180/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.