اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ایوب درویشی روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال استان ایلام اظهار داشت: این دستگاه ها باید با سرعت و دقت بیشتری نسبت به اطلاع رسانی به جامعه هدف خود و معرفی به سامانه کارا و بانک های عامل اقدام کنند.
وی خواستار دقت و جدیت بیشتر دستگاه های مرتبط برای جذب تسهیلات طرح های اشتغالزایی در مرحله دوم شد تا این برنامه به اهداف مورد نظر دست یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: اعضای کارگروه اشتغال باید همه مراحل جذب تسهیلات تا ایجاد اشتغال پایدار را رصد کنند، دستگاه های اجرایی و بانک های عامل و کمیته های شهرستانی باید فعال شوند و طرح هایی که اشباع شده و اشتغالزایی چندانی ندارند، معرفی نشوند.
درویشی ادامه داد: تسهیلات مرحله دوم سامانه کارا باید به طرح های متوسط و بزرگ که منجر به بیشترین میزان اشتغال شده و بر اساس ظرفیت و اولویت شهرستان‌ها انتخاب شده اند، پرداخت شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام با بیان اینکه مرحله اول تسهیلات اشتغال روستایی بخوبی جذب شد، گفت: در مرحله دوم این روند کند شده و باید تلاش شود بهره وری این تسهیلات افزایش یابد.
درویشی تاکید کرد: ظرفیت ها و پتانسیل ها و طرح های قابل اجرا در هر منطقه توسط دستگاه های مرتبط احصا شده و فرمانداران موظفند این ظرفیت ها را به اطلاع سرمایه داران، نخبگان، تحصیلکردگان و افراد جویای کار برسانند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام نیز در این نشست گفت: تاکنون 2 هزار و 414 طرح توسط بانک های عامل توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید مصوب و 2 هزار و 381 طرح نیز منعقد شده است.
شکراله شیرخانی افزود: از این تعداد 277 طرح توسط بانک توسعه تعاون، یک هزار و 17 طرح بانک کشاورزی، 181 پست بانک و 791 طرح نیز توسط صندوق کارآفرینی امید منعقد شده است.
7180/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.