اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی اصغر کاظمی روز دوشنبه در جریان بازدید از این پروژه راهسازی اظهار داشت: عملیات اجرایی این 10 کیلومتر با اعتبار 52 میلیارد ربال به پیمانکار واگذار شده است.
وی افزود: جاده چمسرخ - حاضرمیل بطول 60 کیلومتر بدلیل عدم تامین اعتبار سال هاست نیمه کاره بوده و با توجه به پیگیری ها از طریق وزارت راه و شهرسازی جزو پروژه هایی است که سال 98 به سازمان برنامه و بودجه ارسال تا مجلس در پیوست قانون بودجه قرار دهد.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام بر ضرورت بهسازی مسیر زرین آباد به سمت روستای کاور نیز تاکید کرد و گفت: برای حذف گردنه های حادثه خیز این مسیر با توجه به پیشنهادهای دریافت شده واریانت 9 کیلومتری آن اجرا می شود تا شاهد کاهش فاصله 20 کیلومتری این مسیر باشیم.
کاظمی از تلاش ها برای ارتقا این مسیر به راه اصلی و احداث آن بر اساس راه اصلی خبر داد و افزود: تلاش می شود با تامین اعتبار مالی و اولویت بندی قطعات بعدی هم عملیاتی شود.
وی همچنین به پروژه چهار خطه کردن مسیر مهران - دهلران - اندبمشک اشاره کرد و یادآور شد: هشت هزار میلیارد ریال برای چهار خطه کردن این محور نیاز است.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: مرحله نخست چهار خطه کردن محور دهلران به اندیمشک بطول 12 کیلومتر با پیشرفت بالایی در حال اجراست و در آینده نزدیک بهره برداری می شود.
کاظمی از شروع عملیات اجرایی 18 کیلومتر دیگر این مسیر خبر داد و افزود: قطعه دوم هم بر اساس برنامه زمانبدی شروع شده و مجوز ماده 56 برای ادامه مسیر در قالب فاینانس داخلی اخذ شده است.
وی با اشاره به 2 کیلومتر مسیر امامزاده سید اکبر (ع) در دهلران اضافه کرد: این پروژه با پیشرفت خوبی در قالب 2 باند رفت و برگشت با هزینه 20 میلیارد ریال در حال انجام است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در ادامه به ساخت مصلی دهلران در زمینی به مساحت چهار هزار و 700 متر مربع اشاره و افزود: برای این پروژه از محل اعتبارات استانی چهار میلیارد ریال و از محل پروژه بازآفرینی نیز 20 میلیارد ریال منظور شده تا اسکلت بندی آن شروع شود.
کاظمی اعتبارات ابلاغی سال جاری این اداره کل در استان را 700 میلیارد ریال اعلام و تاکید کرد: بودجه حوزه راه و شهرسازی استان در لایحه سال 98 نیز یک هزار و 200 میلیارد ریال تعیین شده که نسبت به سال جاری از رشد 40 درصدی برخوردار است.
فرماندار دهلران هم در این بازدید ها گفت: عملیات چهار خطه کردن محور دهلران به اندیمشک بطول 30 کیلومتر در 2 فاز 12 و 18 کیلومتری در حال اجراست که برای این 30 کیلومتر در مجموع 540 میلیارد ریال هزینه می شود.
سید حسینعلی موسوی افزود: فاز اول این پروژه با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا و تقریبا آماده بهره برداری است و 120 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
فرماندار دهلران افزود: برای فاز دوم این پروژه به طول 18 کیلومتر نیز 420 میلیارد ریال هزینه می شود.
فرماندار دهلران بر ضرورت تسریع در عملیات اجرایی بازداشتگاه دهلران هم تاکید کرد و افزود: این بازداشتگاه در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع با 20 درصد پیشرفت فیزیکی و هزینه اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال در حال اجراست.
7175/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.