اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان افزود: اگرچه پس از انقلاب اسلامی اقدام هایی برای ریشه کنی بیسوادی انجام و نرخ باسوادی از 25 درصد به 94 درصد برای جمعیت بالای 6 سال رسیده ولی این روند باید تا پوشش 100 درصدی تداوم یابد.
وی تاکید کرد: باید با حرکت جهادی و انقلابی نرخ باسوادی تا پایان برنامه ششم توسعه باید به صفر برسد و تمامی ارگان های مربوطه در این زمینه باید مشارکت داشته باشند.
استاندار ایلام گفت: اگرچه تلاش گسترده ای در راستای سوادآموزی استان ایجاد شده است اما از برنامه ششم توسعه عقب هستیم و باید این فاصله جبران شود.
سلیمانی دشتکی خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در مناطق محروم را ستودنی دانست و گفت: ارتقای نرخ سواد استان ایلام از 25 درصد در زمان قبل از انقلاب به 5 ،94 درصد قابل تقدیر است اما نباید به همین میزان بسنده کرد.
وی افزود: در عصر حاضر با وجود این همه پیشرفت و توسعه در عرصه علم آموزی وجود افراد بیسواد در جامعه پذیرفتنی نیست.
استاندار ایلام در ادامه بر همکاری و کمک دستگاه های حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی برای ریشه کنی بیسوادی تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه عده ای از افرادی که نیازمند علم آموزی هستند از جامعه هدف این نهادهای حمایتی است می طلبد در راستای ارتقای وضعیت این افراد بحث سوادآموزی آنها نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار کرد: برای جذب حداکثری سوادآموزان باید مشوق هایی را ایجاد تا زمینه گرایش افراد بیسواد برای فراگیری علم فراهم شود.
استاندار ایلام گفت: همچنین در کنار سوادآموزی، آموزشهای شغلی هم با هدف اشتغالزایی به این افراد ارایه شود.

*** مدرسه شهید کرمی ایلام به بوستان دانش آموزی تبدیل می شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این نشست گفت: مدرسه شهید کرمی شهر ایلام که در زلزله پارسال دچار حادثه شد به بوستان دانش آموز تبدیل خواهد شد.
اسفندیار رستم زاد افزود: این ملک اگرچه توسط شهرداری به بوستان دانش آموزی در آینده تبدیل خواهد شد ولی مالکیت آن همچنان به این اداره کل تعلق خواهد داشت.
معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این نشست گفت: نرخ باسوادی جمعیت 10 تا 49 سال استان سال 55 از 25.38 درصد به 94.5 درصد تا سال 95 رسیده است.
سمیه حیدری افزود: میزان باسوادی زنان در سال 55 به مقدار 12.23 درصد بوده و اکنون به 92.5 درصد رسیده است.
به گفته وی، نرخ باسوادی مردان این استان نیز از 38.18 درصد سال 55 اکنون به 96.6 درصد رسیده است.
7171/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.