اخبار مرتبط

کورش شادی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: 2 هزار و200 خانوار عشایر با 12هزار نفر جمعیت در شش زیستگاه و کانون جمعیتی شهرستان 55 هزار نفری آبدانان به دامداری اشتغال دارند.
وی با ذکر اینکه بیشترین تعداد دام و تولید فراورده های دامی استان ایلام متعلق به عشایر این شهرستان است گفت: عشایر این شهرستان با نگهداری و پرورش 450هزار راس دام نقش مهمی در تولید و تامین فراورده های دامی و لبنی منطقه دارند.
مسئول امور عشایری آبدانان جمایت از عشایر به عنوان قشر مولد جامعه را از سیاست های دولت تدبیر ذکر کرد و گفت: به منظور حمایت از عشایر به عنوان سربازان جبهه اقتصاد مقاومتی ،سالانه یک هزارتن آرد مرغوب با قیمت مصوب هر کیلوگرم هشت هزار ریال بین عشایر آبدانان توزیع می شود .
شادی از احداث هشت کیلومتر راه عشایری در سال جاری خبر داد و افزود: برای احداث این مقدار جاده و نیز تعمیر ونگهداری 312کیلومتر راه عشایری این شهرستان امسال چهار میلیارد ریال هزینه شد.
مدیر امور عشایری آبدانان اضافه کرد: 400 تن انواع علوفه دامی با نرخ مصوب دولتی از ابتدای سال جاری تاکنون بین عشایر و دامداران این شهرستان توزیع شده است.
وی تصریح کرد: علاوه بر نظارت های کارشناسی، توزیع کلیه مایحتاج غذایی و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به عشایرمنطقه ، سیزده میلیون و200هزار لیتر آب شرب با هزینه 5میلیارد ریال به 15 منطقه عشایرنشین توسط 6دستگاه تانکر و تراکتور حمل و بین خانوارهای عشایری وخانواده های چادر نشین توزیع می شود.
4/6034717
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.