اخبار مرتبط

عهدیه طهماسبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی قبل از احساس نیاز واقعی ما وارد جامعه می شوند که ما نیاز به برنامه ریزی برای استفاده بهینه از این تکنولوژی های نوین داریم تا بتوانیم به خوبی از این ظرفیت با فراگیری دانش آن استفاده کنیم.
وی ادامه داد: سواد رسانه ای به ما می آموزد که در برابر رسانه ها چه چیزهایی از دست می دهیم و چه چیزهایی به دست می آوریم و به عبارت بهتر در مقابل زمان و هزینه ای که صرف می کنیم چه چیزی به دست می آوریم.
وی افزود: رسانه ها پنجره نگاه ما به دنیا هستند و سواد رسانه ای به ما توانایی می دهد تا بدانیم بازنمایی رسانه از واقعیت تا چه حد دقیق، درست و عادلانه است.
طهماسبی گفت: سواد رسانه ای و آموزش رسانه ای والدین، حوزه نوظهوری است که به تقویت شناخت والدین در نحوه نظارت بر مصرف رسانه ای فرزندانشان کمک می کند .
وی ادامه داد: خانواده یکی از گروه های مهم مخاطب رسانه است که با استفاده درست از رسانه می تواند مهارت های خود در زندگی را افزایش دهد.
وی ادامه داد: تنها راه برون رفت از مشکلات و آسیب های فضای مجازی، همراهی و همدلی با بچه ها، نقش پذیری و تعمیق روابط عاطفی است.
وی افزود: افراد، با سواد رسانه ای قادر به کشف پیام‌های پیچیده‌ی موجود در محتوای آنها هستند . آن‌ها هم‌چنین می‌توانند رسانه‌های خود را ایجاد کرده و در شکل‌گیری فرهنگ رسانه‌ای مشارکت فعالانه داشته باشند، این امر سبب می‌شود مردم از حالت مصرفی خارج شده، از رسانه‌ها به صورت هوشمندانه‌ای بهره‌مند شوند.
وی اظهار داشت: در جامعه آموزش سواد رسانه‌ ای به رشد تفکر انتقادی و مشارکت فعال در فرهنگ رسانه‌ای کمک می‌کند و هدف آن، دادن آزادی بیشتر به افراد به وسیله‌ی قدرت دادن به آن‌ها برای دسترسی، تجزیه و تحلیل، ارزیابی و ایجاد رسانه است.
طهماسبی گفت: اکنون وزارت کشور و امور اجتماعی استانداری ها سعی دارد که با اجرای برنامه مجازیار سطح آگاهی خانواده ها و افراد مختلف جامعه را نسبت به آموختن سواد رسانه ای افزایش دهند.
وی ادامه داد: سهم استان ایلام برای استفاده از برنامه مجازیار یک هزار نفر بوده که تاکنون توانسته به بخش اعظمی از اهداف خود دست یابد و بر اساس آمار استان ایلام از نظر آمار و عملکردی در استفاده از مجازیار و سواد رسانه ای رتبه یک کشور را دارد.
وی ابراز امیدواری کرد که افراد با فراگیری سواد رسانه ای دانش لازم برای استفاده مفید از این ابزارها برای داشتن زندگی سالم و تربیت فرزندانی موفق کسب کنند.
7177/6034
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.