اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا در این آیین شماری از فرماندهان دوران دفاع مقدس برای شرکت کنندگان از رازهایی گفتند که یاد جاسم را برای انان نامیرا کرده است.

**راهگشایان کربلا
نظر امامی، برادر شهید،مراسم تجلیل از شهید جاسم امامی را متعلق به تمام شهدای استان مخصوصا 340 شهید شهرستان ایوان دانست و اظهار کرد: زمانی شهدا بر پشت لباس خود می‌نوشتند«کربلا ما می‌آییم» اما به کربلا نرفتند، اما راه کربلا را باز کردند و امروز تصاویرشان زائران اربعین را بدرقه می‌کند و موقع ورود به کشور به آنان خوش آمد می‌گویند.
وی از مشاهدات خود در سفر به عراق گفت و ادامه داد: اینکه امروز در کربلا در جای مجسمه صدام عکس امام خمینی را نصب کرده‌اند و در مسیر بعقوبه به سامرا عکس رهبر معظم انقلاب اسلامی دیده می‌شود نشان می‌دهد مقصد بعدی ما به برکت خون شهدا «قدس» است.

**خودمانی با خدا
قدرت‌الله صیدی، آزاده، جانباز و از فرماندهان دفاع مقدس، نیز با ذکر خاطره‌ای، اظهار کرد: شهید جاسم از جمله رزمندگانی بود که با خدا خودمانی شده بود و در میدان جنگ فرماندهی ریز بین و دقیق بود و در عین جدیت، در جای خود بسیار رئوف بود.

**«ذکر فاطمه زهرا را بر لب جاری سازید»
سردار آسیابانی، جانشین قرارگاه نجف اشرف و فرمانده وقت قرارگاه تاکتیکی لشکر 11 امیرالمومنین(ع)، نیز در این مراسم اظهار کرد: اولین بار در چنگوله با شهید جاسم آشنا شدم. به اقتضای مسئولیتم با فرمانده گردان‌ها جلساتی داشتم و از حوزه خدمت آنها سرکشی می‌کردم، یکی از این مناطق چنگوله بود که قسمت راست و چپش حساس و خطرناک بود و و یک قسمت آن در دست این شهید عزیز بود واضع، اخلاص ، فروتنی و در عین حال جدیت و حفاظت از بیت‌المال در کارهای شهید جاسم کاملا نمایان بود.
وی ادامه داد: یک شب قبل از عملیات کربلای (1) به اتفاق شهید کاظم فتحی، محسن کریمی و شهید جاسم امامی به شناسایی رفتیم که با موانع مینی برخورد کردیم و راه را گم کردیم. اشتیم ناامید می‌شدیم ، جاسم گفت: «ذکر فاطمه زهرا را بر لب جاری سازید»، این ذکر به ما آرامش داد. بعد از چند لحظه شهید کاظم گفت: آمدند، دیدیم عراقی‌ها هستند که در یک ستون 10 تا 15 نفره به سمت ما می‌آیند. در یک شیار خوابیدیم، آنها از ما عبور کردند و به داخل سنگر رففتند که ما هم آنان را تعقیب کردیم و عملیات شناسایی را نیز انجام دادیم.
آسیابانی تواضع و اخلاص و پشتکار را از ویژگی‌های بارز شهید جاسم عنوان کرد و گفت: با اینکه در عملیات کربلای 5 زخمی شده بود اما باز با زخم و جراحت به همه‌ی ما کمک می‌کرد و در مجموع جاسم سردار گمنام زمین و آشنای آسمان بود و مقام و عنوان برایش مهم نبود، بلکه انجام وظیفه را وجهه‌ی همت خویش قرار داده بود.

** استاد اخلاق و عدالت
سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیزحساسیت در نگهداری اموال، رعایت عدالت نسبت به نیروها، صرفه‌جویی را از ویژگی‌های شهید جاسم عنوان کرد وگفت: این شهید عزیز استاد اخلاق و عمل بود.

**آخرین خداحافظی
سرهنگ محمدتقی قاسمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس نیز با اشاره به رشادت‌های شهید امامی در گردان شهید بهشتی، اظهار کرد: در عملیات والفجر 5 یکی از گردان‌های خط شکن ، گردان شهید بهشتی به فرماندهی شهید جاسم بود که سخت‌ترین نقطه به حساب می‌آمد اما او در این آزمون به خوبی درخشید.
وی آخرین دیدار خود با شهید امامی را این گونه توصیف کرد: در آخرین دیدار 4 بار با هم خداحافظی کردیم، هر بار دلمان آرام نمی‌گرفت. دوست داشتیم بیشتر به همدیگر نگاه کنیم. اما در خداحافظی چهارم به من گفت احتمالا دیگر برنگردم، و این چنین نیز شد و جاسم جاودانه شد.
آیین پاسداشت سردار شهید «جاسم امامی» در ایوان با عنوان «آیه‌های امامی» در آستانه ۲۸ صفر در ایوان و با حضور راویان دفاع مقدس با همکاری حوزه هنری استان، سپاه امیرالمومنین(ع)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و فرمانداری ایوان ، در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی ایوان برگزار شد.
شهرستان ایوان در35 کیلومتری مرکز استان ایلام 340 شهید در اوردگاه های مختلف تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.