اخبار مرتبط

مدیرکل بهزیستی ایلام با اشاره به آ‌غاز برنامه ویژه پیشگیری از خودکشی در دو شهرستان استان ایلام از تابستان امسال گفت: این طرح در مرحله نخست در دو شهرستان ایوان و ملکشاهی که بیشتر از سایر مناطق استان در معرض این آسیب قرار دارند اجرا می‌شود.

زهرا همتی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: این طرح با مشارکت موسسه‌های مردم‌نهاد اجرا خواهد شد  و برای اجرای آن هفت گروه جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی در این دو شهرستان مشارکت دارند. 

وی یادآور شد: همیاران سلامت روان اجتماعی مشارکت کننده در این طرح موظفند در مجموع 70 گروه خودیار در این دو شهرستان تشکیل داده و دو روز در طول هفته برنامه‌های آموزشی پیشگیری از خودکشی در مرحله‌های آسیب‌خیز دو شهرستان ایوان و ملکشاهی را اجرا کنند. 

همتی گفت: همچنین این گروه‌ها از طریق بسته‌های ویژه آموزش‌های مختلط را کسب می‌کنند که شامل شناسایی افراد در معرض آسیب خودکشی، روش‌های ارجاع مناسب به مراکز درمانی و حمایتی پیش از اقدام فرد به خودکشی است.

وی اضافه کرد: موسسه‌های مردم‌نهاد ضمن عضو‌گیری از طریق افراد موثر و کلیدی در محله‌های آسیب‌زای این مناطق و با شناسایی عوامل خطر و ارتباط موثر با افراد محله‌های آسیب‌خیز در این شهرستان‌ها ضمن شناسایی افراد در معرض خطر خودکشی به این افراد مشاوره‌‌ها و حمایت‌های لازم‌ را ارائه می‌دهند و پس از غربالگری و شناسایی افراد در معرض خودکشی آنها را به کمیته‌ درمان که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بوده ارجاع می‌دهند که در صورت نیازمند بودن از حمایت مالی این سازمان برخوردار خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی ایلام اعتبار اجرای این طرح را که از محل دفتر پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی کشور اختصاص یافته دو میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این طرح تا زمانی که مساله خودکشی به کنترل کامل دربیاید در این شهرستان‌ها و در آینده در مابقی مناطق این استان ادامه خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری و کنترل خودکشی از طریق 8 کمیته در این استان در سال جاری گفت: اداره کل بهزیستی ایلام به عنوان رئیس کمیته آموزش و اطلاع‌رسانی این ستاد در کنار سایر اعضا فعالیت دارد.
 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.