اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، اکنون سال های سال که دغدغه شهرداران و شوراهای اسلامی شهر گامی برای توسعه و ایجاد فضایی مناسب و روح بخش در شان شهروندان ایلامی است اگرچه هیچگاه این دغدغه تبدیل به طرح و برنامه اساسی نشد.
شواهدی چون خیابان های مرکز شهر که به کارگاه عمرانی مبدل شده اند و شنیده ها نیز حکایت از عزم و برنامه شهردار جدید ایلام برای تحول بنیادین در فضا، نما و سازه های شهری ایلام می کند که متن زیر توضیح شهردار برای تشریح برنامه هایی است که با هدف توسعه شهری در دستور کار شهرداری قرار دارد دریافت چند و چون برای مطلع شدن از این طرح تلاش شده تا بخشی از برنامه و پروژه ها اطلاع رسانی شود .
شهردار ایلام در این خصوص گفت: برای ایجاد زیرساخت های مناسب شهری و تحول ایلام پس از بررسی و مطالعه 9 طرح تهیه شده که اجرای آنها نقش بسیار مهمی در ایجاد تغییر اساسی در چهره شهر و رونق گردشگری خواهد داشت.
طالب صادقیان یکی از این طرح ها را تله کابین برشمرد و گفت: مطالعات این طرح توسط شرکت اتریشی انجام شده و قول های زیادی داده شده که اجرایی شود.
وی اظهار داشت: بدون شک اجرای این طرح علاوه بر جذب گردشگر از نظر اشتغال زایی نیز بسیار حائز اهمیت است زیرا می توان در طول مسیر مبدا و مقصد انواع شغل های خدماتی ایجاد کرد.
وی ایجاد پل معلق در ورودی دره ارغوان به طول 500 متر را یکی دیگر از طرح های جدید شهرداری ایلام نام برد و افزود: استان ایلام دارای موهبت های خدادادی زیادی است که می توان از این ظرفیت ها با ایجاد زیرساخت ها بهره برد و برای استفاده مطلوب از آن نیاز به حضور بخش خصوصی است تا بتواند اجرایی شوند.
وی ایجاد مسیر جاده سلامت در بام ایلام را یکی دیگر از این طرح ها برشمرد و گفت: با توجه به طبیعت زیبا و چهار فصل و چشم اندازهای زیاد و هوای پاک کوهستانی ایجاد مسیر سلامت علاوه بر جذب افراد به این منطقه نقش مهمی در حفظ سلامتی شهروندان و ترغیب آنان به ورزش پیاده روی دارد.
وی ایجاد هتل و رستوران در مناطق مختلف شهر ایلام به ویژه اماکن تفریحی را در جذب گردشگر و همچنین ایجاد اشتغال مولد موثر برشمرد و گفت: همچنین مرکز بازی های رایانه ای با چشم اندازی زیبا در بام ایلام در دست تهیه است که امیدواریم بزودی اجرایی شود.
وی راه اندازی آکواریوم به صورت تونلی را از دیگر طرح های پیش بینی شده شهرداری برای استفاده از ظرفیت گردشگری استان نام برد و افزود: باید با ایجاد این زیرساخت ها کاری کنیم که گردشگر جذب استان شود و از این ظرفیت ها در جذب توریسم استفاده شود.
وی ایجاد شهربازی ابی را یکی دیگر از برنامه های مطالعه شده شهرداری ایلام برای رونق گردشگری ذکر کرد و گفت: استان ایلام از ظرفیت کوتاهی مسافت و مسیر امن برای تردد زوار عراقی و همچنین زائران عتبات عالیات برخوردار است که با توسعه این زیرساخت ها می توان بخوبی در جذب گردشگر قدم اساسی برداشته شود.
صادقیان تلاش برای اجرای طرح پارکینگ طبقاتی را از دیگر طرح های مهم شهرداری ایلام ذکر کرد و افزود: بدون شک ایجاد این طرح نقش بسیار مهمی در تسهیل ترافیک دارد.
وی ادامه داد: ساختمان فرهنگسرای ارغوان در ورودی شهر ایلام حدود 20 سال است که احداث شده و تکمیل نشده و در آستانه فرسودگی است، اکنون شهرداری ایلام قصد دارد باایجاد تغییراتی در این مجتمع آن را به یک تالار بزرگ پذیرایی و مجتمع توریستی مجهز تبدیل کند که بیشتر مورد استفاده مردم قرار گیرد.
وی جابجایی نمایشگاه های خودرو ، صنوف آلاینده و مزاحم و بازارچه میوه تره بار از داخل شهر را از دیگر برنامه های این شهرداری برای ساماندهی شهر ایلام ذکر کرد.
وی اظهار داشت: اعضای شورای شهر ایلام با طرح های شهرداری موافق هستند و پیگیر اجرای آنها هستند.
وی افزود: این طرح ها در قالب طرح بی نام مجوزات آنها تهیه و آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند که پس از فراخوان با اعلام حضور بخش خصوصی وارد فاز اجرایی شوند.
شهردار ایلام گفت: این شهر نیازمند تحول اساسی و ایجاد فکری نو برای ساماندهی است که امیدواریم با اجرای این طرح ها بتوان زیرساخت های اساسی گردشگری در مرکز استان ایجاد شود که از ظرفیت های ویژه تردد زوار عتبات عالیات در ایام اربعین و همچنین توریسم های عراقی استفاده شود.
وی تاکید کرد: استان چهار فصل ایلام از طبیعت بسیار بکر و چشم اندازهای زیبای طبیعی بهره مند است که وجود کوه ها و جنگل های بلوط این زیبایی ها را دو چندان کرده است و امیدواریم اجرای این طرح ها موجب ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و درآمدزایی در شهر ایلام شود.
صادقیان ابراز امیدواری کردکه با اجرای این طرح ها شهر ایلام دچار یک تغییر تحول بنیادی در راستای توسعه و درآمدزایی و ساماندهی شود.
شهر 200 هزار نفری ایلام به عنوان مرکز استان با کاستی های بسیار دست و پنجه نرم می کند.
/6034/7177
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.