اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، افشار خسروی زاد روز یکشنبه در همایش طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر استان ایلام اظهار داشت: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر به خوبی تبیین نشده و گاه مردم جسارت ، شهامت یا انگیزه انجام این فریضه را به علت ترس از برخورد مخاطب خود ندارند.
وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر در واقع اشاعه فرایض و هنجارهای دینی و عرفی و مبارزه با نواهی و اعمالی است که سلامت اخلاقی، عرفی و دینی جامعه را به خطر می اندازد.
دادستان ایلام یادآور شد: باید امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک واجب مهم الهی همچون نماز و روزه برای اقشار مختلف مردم تبیین و نهادینه شود تا جامعه از آلودگی ها مصون بماند.
خسروی زاد تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه همگانی و عمومی است و اشاعه آن به وسیله قوای قهریه نظامی و امنیتی در جامعه بدون همراهی و همکاری و خواستگاه مردم امکان پذیر نیست.
وی در مورد اهمیت امر به معروف و نهی از منکر از نظر دین اسلام گفت: جایگاه این فریضه الهی چنان مهم و پر اهمیت است که فردی چون سیدالشهدا (ع) خود و همه یارانش را برای تبیین و ترویج و زنده نگاه داشتن آن فدا می کند.
خسروی زاد سپس در ادامه این همایش مفاد قانونی لایحه امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی که در سال 94 به تصویب رسید و شرایط عامران و ناهیان را برای حضار تشریح کرد.
به گزارش ایرنا، این همایش با حضور طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر استان در محل دادگستری استان ایلام برگزار شد.
7172/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.