اخبار مرتبط

حجت الاسلام عبدالعلی چراغچی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گردهمایی ویژه اعضا هیات های مذهبی در این زمینه با هدف ارائه آموزش به آنها از هفته گذشته در سطح شهرستان ایوان آغاز شده است.
وی افزود: به منظور کیفیت بخشی به محافل عزاداری اباعبدالله (ع) امسال هشت روحانی از حوزه های علمیه قم به مناطق مختلف این شهرستان اعزام شده اند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ایوان تاکید کرد: این شهرستان علاوه بر اعزام مبلغان روحانی دارای 32 مبلغ روحانی بومی است و فعالیت های خود را در این ایام در مناطق اعزامی آغاز کرده اند.
چراغچی با بیان اینکه کارکرد و خروجی هیات‌های مذهبی باید منجر به افزایش بصیرت و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شود، گفت: آموزش اقشار تاثیرگذار در عرصه های مختلف تبلیغی شامل گفتمان سازی قرآن و تربیت کادر متخصص و ساماندهی تشکل های مردمی و هیات های مذهبی از جمله وظایف این سازمان است.
وی یادآور شد: هم اکنون یک موسسه قرآنی و 10 خانه قرآن با هدف شناسایی، جذب و آموزش صحیح قرآن، برگزاری مسابقه های قرآنی، آموزش احکام و مشاوره همچنین برنامه های فرهنگی در سطح شهرستان ایوان فعالیت دارند.
چراغچی همچنین از برنامه های برگزاری آیین های ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غریبان در این شهرستان خبر داد و افزود: این محافل عزاداری در همه مناطق روستایی و شهری همراه با مراسم روز تاسوعا و نماز ظهر عاشورا در سطح شهرستان ایوان برگزار می شود.
ایوان با جمعیت 55 هزار نفر دارای 93 هیات مذهبی، یک موسسه قرآنی و 10 خانه قرآن است.
7180/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.