اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سعید زرندی روز شنبه در بازدید شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی استان البرز از منطقه ویژه اقتصادی پیام و روند مسافربری شدن پیام اظهار داشت: هر چند کارهای مسافربری شدن پیام در درون این مجموعه رو به اتمام است اما بهسازی راه های دسترسی به فرودگاه به طور جدی آغاز نشده که این نقصان ممکن است باعث تلخی ذائقه کسانی شود که قصد دارند از این فرودگاه استفاده نمایند.
وی با اشاره به مزیت های ایجاد یک فرودگاه مسافربری در استان اظهار داشت: فرودگاه به عنوان یک ابزار توسعه در تمامی دنیا است که در استان البرز این مهم به زودی محقق می شود.
زرندی با اشاره به محورهای اصلی توسعه پیام اظهار داشت: در منطقه ویژه اقتصادی پیام، صنایع دانش بنیان را جذب نموده و بحث شهر آی.سی.تی و قطب دیتاسنتر کشور نیز در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در حوزه لجستیک نیز با 3 هدف احیا پروازهای کارگو که هم اکنون به صورت منظم در حال انجام است، ایجاد ریل راه آهن که در حال پیگیری آن هستیم و مسافربری شدن پیام که گام های نهایی خود را در حال طی کردن است پیش رفته ایم.
شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.
نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران - کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.
همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی 5 استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است .
اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در حال انجام است.
مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام، آرزوی دیرینه مردم استان البرز است که طی برنامه ریزی های صورت گرفته در هفته دولت امسال تحقق می یابد.
7414/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.