اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا معینی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سخنرانی به منظور تبیین شخصیت والا و معنوی و بیان سجایا و کرامات اخلاقی این امام بزرگوار، مداحی و روضه خوانی از مهمترین این برنامه ها است.
وی با اشاره به شخصیت والای امام محمد تقی (ع) اظهار داشت: آن امام همام مظهر جود، کرم، سخاوت، علم و پرهیزگاری بود.
معینی گفت: تمام اهل بیت (ع) دربردارنده تمام فضایل و اخلاق نیکو بودند لیکن هنگامی که از جود و کرم امام جواد (ع) صحبت می کنیم این سخاوت در همه ائمه (ع) وجود دارد اما با توجه به شرایط حاکم در آن روز، یکی از ویژگی های این امامان در بین مردم تجلی بیشتری پیدا می کند.
وی اظهار داشت: در شرایطی که دشمن تلاش زیادی داشت تا جایگاهی بین مردم پیدا کند و تصور می کرد که با تشریفات درباری و فرامین و ابلاغیه ها می تواند این جایگاه را بدست بیاورد، حضرت جواد (ع) با اخلاق اجتماعی و تعامل خوب با مردم نشان دادند مرجعیت اجتماعی از آن اهل بیت (ع) می باشد و مردم تجلی قرآن را در اهل بیت (ع) می دیدند نه در سیره حاکمانی که بر آنها حکومت می کردند.
وی افزود: امام جواد (ع) از همان سال های کودکی به بخشندگی معروف بودند و در روایتی آمده است که در همان دوران کودکی، عده زیادی از مردم در مقابل منزل ایشان تجمع می کردند تا از ایشان حاجت بطلبند و امام جواد (ع) از آنان دستگیری کرد.

6156/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.