اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اسماعیل خلیلی روز شنبه در نشست شورای اداری البرز، افزود: وضعیت اشتغالزایی در این استان مناسب است ولی با مهاجرت پذیری بالای آن نرخ بیکاری افزایش می یابد.
وی ادامه داد: رتبه 10 فارغ التحصیلان بیکار را در کشور داریم که با توجه به اینکه قطب فناوری کشور هستیم هرچه بیشتر باید از این ظرفیت بهره ببریم.
خلیلی گفت: رتبه چهارم مهاجرپذیری و نرخ رشد بالای جمعیتی به همراه رتبه چهارم شاغلان در بخش خدمات نیازمند برنامه ریزی ویژه تری برای اشتغالزایی هرچه بیشتر در البرز است.
وی اضافه کرد: نرخ بیکاری 14 درصد بود و در بهار 97 به 15.6 درصد رسیده که امروز هر چه بیشتر باید از ظرفیت های اشتغالزایی بهره ببریم.
خلیلی ادامه داد: 100 هزار واحد صنفی داریم و اگر به سامانه تامین اجتماعی نگاه کنیم، اشتغال برمبنای تامین اجتماعی درست نخواهد بود.
وی افزود: با ایجاد کارخانه اشتغال ایجاد نمی شود چراکه صنعت متفاوت از اشتغال است و دراین زمینه باید به این نکته توجه داشت که هرچه صنایع توسعه یابد نیروی انسانی شاغل کاهش خواهد یافت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: 53 هزار نفر در سامانه اشتغال ثبت شده است که سهم امسال البرز اشتغالزایی برای 33 هزار نفر بود که این سهم به 45 هزار نفر افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: برای اشتغال روستایی 157 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می شود که 50 درصد تخصیص دادیم.
خلیلی افزود: اشتغال روستایی، فراگیر و طرح کارورزی در محیط کاری سه رویکردی است که در حوزه اشتغالزایی البرز دنبال می شود.
وی گفت: بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، میراث فرهنگی و گردشگری،جهاد کشاورزی و صنعت معدن دستگاه های اجرایی هستند که دربخش مشاغل خانگی همراه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هستند.
وی یادآورشد: در سال گذشته 20میلیارد تومان تسهیلات دراین زمینه داشتیم که 50درصد آن تخصیص یافت و این سهم امسال بیشتر شده است.
8029/1535
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.