• کدخبر: 984391
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حمید لطف اللهیان تصریح کرد: از آن جایی که تقاطع‌ها به عنوان نقاط بحرانی در عملکرد شبکه معابر شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، از این رو اصلاح هندسی تقاطع‌های شهر در اولویت کارهای عمرانی شهرداری اردبیل قرار گرفته و اجرا می شود.

وی گفت: طراحی مناسب تقاطع‌ها از لحاظ هندسی و بهینه بودن پارامترهای ترافیکی، عملکردی و کنترلی آنها،گام مهمی در ایمن سازی و کاهش تصادفات است و ضروری است مطلوبیت سفرهای شهری افزایش یابد.

حمید لطف اللهیان

شهردار اردبیل ادامه داد: حجـم بالای جمعیت شهر، روند رو به رشـد سـفرهای روزانـه و فرایند موتوریزه شدن شهرها، شرایطی را بـه وجـود آورده است که مسأله حمل و نقل به یکی از چالش های اصـلی شهر اردبیل تبدیل شده است و تمام اهتمام این مجموعه برای حل رفع گره های ترافیکی و کاهش بار ترافیکی در شهر است.

لطف اللهیان به ضرورت توجه ویژه و دقت بیشتر به معابر شهری، حلقه های واسط و رشته های ارتباطی بناها و سایر فضاهای شهری تاکید کرد و افزود: این شاخصه ها بیشترین کارکرد را در زندگی شهری دارند چرا که حیاتی ترین نقش ها را برای پویایی یک شهر رقـم مـیزنـند.

وی افزود: از آن جایی که یـک طراحی و اصلاح هندسی صحیح در معابر شهری، بسیاری از مشکلات توسعه ای و زیست محیطـی و معضـلات روانـی و اجتماعی را در شهر کاهش می دهد، امروزه بیش از پیش نیاز به اجرای طرح های هندسی در سطح شهر دیده می شود.

شهردار اردبیل با بیان اینکه روانسازی جریان ترافیک به واسطه طراحی هندسی فنی امکانپذیر است، گفت: در این راستا معـابر و تقاطعات شـهری کـه پرتردد بوده و بار ترافیکی بیشتری دارند انتخاب شده و عملیات طرح اصلاح هندسی در آن ها اجرایی می شود.

لطف اللهیان گفت: بـا رفـع مسـائل و مشکلات تردد در تقاطع ها و معابر می تـوان ظرفیـت شبکه را افزایش داد که خود موجب بهبود وضعیت ترافیــک، کــاهش مصــرف ســوخت، بهبود شــرایط زیست محیطی و توسعه شبکه ارتبـاطی و.... خواهد شـد.

وی ادامه داد: شهرداری اردبیل در سال جاری اقدام به اصلاح هندسی 34 مورد از معابر و تقاطعات حادثه خیز و یا دارای ترافیک سنگین در مناطق 5 گانه نموده است که این تعداد اصلاح هندسی تاکنون بی سابقه بوده است.

شهردار اردبیل تصریح کرد: از این تعداد اصلاح هندسی 14 مورد به صورت کامل اجرا شده است ، 11 مورد در حال اجرا بوده و مابقی تا پایان امسال اجرا خواهد شد.

لطف‌اللهیان از اتمام طرح اصلاح هندسی خیابان دانشگاه، میدان ججین، میدان نیار، ورودی شورابیل از سمت کتابخانه، میدان شهید عوض زاده، شهرک اداری، تقاطع رضوان، میدان مادر، بزرگراه شهدا، میدان سینا، میدان شاهد خبر داد و عنوان کرد: اصلاح هندسی میدان 15 خرداد، خیابان مقدس، شهرک بعثت، سه راهی اتوبوسرانی، شهرک نادری، ایجاد میدان در آخر ملاباشی، میدان وحدت، خروجی زرناس نیز در حال اجرا است.

شهردار اردبیل در پایان سخنان خود اظهار کرد: اصلاح هندسی سه راه نیروگاه، میدان ایثار، ورودی محله آل عبا، تقاطع کلخوران ، سه راهی آقاباقر جزو طرح هایی است که در دستور کار قرار گرفته است و با تلاش همکاران در شهرداری اردبیل اجرای طرح هندسی این معابر نیز به زودی به اتمام خواهد رسید.

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 984391
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.