اخبار مرتبط

خسرو ساکی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دراین پویش با مشارک مربیان و کارشناسان به دنبال گسترش راه های مصرف بهینه آب و پیشگیری از اصراف و هدر روی آب به ویژه در فصل تابستان در بین جامعه هدف هستیم.
وی این اقدام فرهنگی – آموزشی را گسترش فرهنگ استفاده بهینه از آب در بین دانش آموزان ، اولیا و سایر شهروندان با توجه به کاهش بارندگی ها و پایین آمدن سطح آب های زیر زمینی در سال های اخیر و استفاده صحیح از آب ذکر کرد.
ساکی با اشاره به اینکه در این برنامه از آموزه های دینی و قرآنی برای آموزش نکات محوری در حوزه آب به دانش آموزان و خانواده هایشان در پایگاه های غنی سازی اوقات فراغت نیزاستفاده می شود، اظهارداشت: معلمان و دانش آموزان البرزی فعال در حوزه محیط زیست ، منابع طبیعی و طرح داناب البرزی همواره می کوشند در قالب نشست های آموزشی و برنامه های فرهنگی و هنری از جمله فضای مجازی فرآیند انتقال پیام های آموزشی به شهروندان را دنبال کنند و گسترش دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: فرهنگیان و دانش آموزان البرزی دغدغه داربا استفاده از تصاویر به بیان راههای کاهش مصرف آب و استفاده بهینه از آن می پردازند.
وی با بیان اینکه در این برنامه زنگ هشدار کم آبی و چرایی استفاده بهینه از آب و نقش مردم در صرفه جویی از آب به ویژه در البرز به صدا در می آید، خاطرنشان شد: معلمان و والدین در آموزش فرهنگ استفاده بهینه ازمنابع انرژی به خصوص آب در کلاس درس و خانه نقش موثر و تاثیر گذاری دارند که باید به آن نگاه آموزشی - ترویجی عمیق تری داشت.
وی اضافه کرد: در اجرای اینگونه طرح ها به دنبال گسترش فرهنگ صرفه جویی آب در خانه و اجتماع هستیم تا دانش آموزان دربخش آب بتوانند در نقش یک سفیر آگاهی بخشی به زبان ساده و تاثیر گذار در بین شهروندان عمل کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش در ادامه به برگزاری مسابقه آب زندگی برای دانش آموزان در البرز پرداخت و افزود : در طول سال تحصیلی 97-96 به منظورانتقال نکات آموزشی به زبان هنر نیز فراخوان یک مسابقه بزرگ فرهنگی استانی با موضوع « آب زندگی » در سطح مدارس با هدف ارتقاء بهره وری و فرهنگ کاهش مصرف آب و مقابله با بحران کم آبی در بین دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه دوره اول البرز انجام شد.
ساکی با اشاره به اینکه این مسابقه برای دانش آموزان 6 تا 16سال پیش بینی شده بود ، تصریح کرد: در این مسابقه بزرگ دانش آموزان فرصت داشتند تا آثار خلاقانه هنری خود را تا 15 آذر ماه 96 با موضوع « آب زندگی » با الگو برداری از فرهنگ غنی اسلامی - ایرانی به تصویرکشیدند.
وی اضافه کرد: در این مسابقه 5 هزار دانش آموز البرزی شرکت کردند که پس از ارزیابی داوران منطقه ای - استانی 32 اثر در بخش کودکان و نوجوانان منتخب شناخته شد.
وی یاد آور شد: این طرح آموزشی - فرهنگی با همکاری معاونت پرورشی و شرکت آب و فاظلاب استان البرز در مدارس البرز برگزار شد.
وی تاکید کرد: باید به موضوع مهم آب با توجه به وضعیت کم آبی و خشکسالی که در کشور از جمله در استان البرز وجود دارد، باید اطلاع رسانی کنیم که در این حرکت ترویجی و آگاهی بخشی دانش آموزان به عنوان سفیر آگاهی بخشی می توانند نقش موثری داشته باشند.
استان البرز 460 هزار دانش آموز و حدود 25 هزار معلم دارد.
2819/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.