به گزارش ایرنا، علی حیدری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت کاشت و برداشت غلات افزود: در سال زراعی 96-97 نزدیک به 16 هزار هکتار اراضی کشت غلات و 1000 هکتار کشت کلزا داشتیم که تاکنون حدود 95 درصد مزارع جو،70 در صد مزارع گندم و 70 درصد مزارع کلزا برداشت شده است.
وی اظهار داشت: با توجه به تمهیدات سازمان و همکاری اداره کل غله برای خرید محصولات برداشت شده، 5 مرکز برای محصول گندم، یک مرکز برای کلزا و 2 مرکز برای جو با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام استان البرز در نظر گرفته شده است.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی البرز بیان داشت: خوشبختانه تاکنون در این مراکز خرید 28 هزار تن گندم، 485 تن جو و 600 تن کلزا از کشاورزان خریداری شده است.
حیدری اضافه کرد: بارش سنگین برف در فروردین ماه سال جاری، مزارع استان البرز را تحت تاثیر قرار داد که علاوه بر خوابیدگی زمین های زراعی (ورس) تعدادی از خوشه های جو دچار سرمازدگی شدید شد.
وی گفت: علیرغم این وضعیت به وجود آمده، سازمان جهاد کشاورزی با همکاری کشاورزان و انجام اقداماتی از قبیل تغذیه و آبیاری مناسب، کنترل آفات و بیماری ها تا حدودی این نقایص را جبران کرد.
وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی بتوانیم به عملکردی بهتر از سال قبل دست یابیم و افت چندانی در عملکرد محصولات زراعی نداشته باشیم.
استان البرز دارای حدود 75 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است.
6156/1535
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.