اخبار مرتبط

جعفر مقیمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ستاد به منظور برنامه ریزی و نظارت بر حسن اجرای سنجش، تبلیغ و اطلاع رسانی، تامین و آموزش نیروی انسانی، امکانات و تسهیلات و هماهنگی لازم با ستاد ثبت نام استان فعالیت خود را آغازکرده است.
وی از نظارت دقیق بر روند فعالیت پایگاه ها، فراهم کردن تسهیلات برای بازدید اعضای ستاد کشوری سنجش از پایگاه های تحت پوشش را به عنوان دیگر اهداف فعال شدن ستاد هماهنگی اجرای سنجش در البرز یاد کرد.
مقیمی گفت: ارسال به موقع گزارش نشست های ستاد هماهنگی اجرای سنجش استان به دبیرخانه شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی ، ارائه خدمات و تسهیلات توان بخشی به نوآموزان و دانش آموزان شناسایی شده ، پیگیری و ارجاع نو آموزان دارای اختلال به مرکز تخصصی سنجش از دیگر اهداف تشکیل این ستاد استانی است.
وی ادامه داد: برنامه کامل پایگاه های سنجش در این استان سازماندهی شده تا در مدت زمان تعیین شده نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی تحت پوشش طرح سنجش سلامت قرار گیرند.
وی تصریح کرد: برای مجریان این طرح مهم ، یک دوره آموزشی - تخصصی سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی از جمله بینایی، شنوایی، گفتاری با هدف سنجش دقیق نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در این استان از سوی اداره آموزش و پرورش استثنایی البرز برگزار شده است .
وی اضافه کرد: اجرای این طرح در فرآیند تعلیم و تربیت نیاز به همفکری و مشارکت همه اعضای ستاد دارد تا بستر مناسب از نظر کمی و کیفی برای سنجش نوآموزان در این استان هموارتر شود.
وی تاکید کرد: همکاری تنگاتنگ اعضای ستاد و مجریان این طرح در البرز می تواند سالی به یاد ماندنی برای نوآموزان و والدین آنان همراه با خاطراتی شیرین را رقم بزند.
استان البرز 240 هزار دانش آموز در مقطع تحصیلی ابتدایی دارد.
2819 / 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.