اخبار مرتبط

سید محمد مهدی سلیمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این برنامه معنوی - آموزشی با عنوان اعتکاف فرزندان رمضان برای دانش آموزان پسر مدارس شهرستان نظرآباد در حال برگزاری است.
وی با اشاره به اینکه اعتکاف دانش‌آموزی یکی از بهترین بسترهای تربیت معنوی و معرفتی برای آینده‌سازان ایران اسلامی است، اظهارداشت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، همه ساله در ایام‌البیض و ماه مبارک رمضان این آیین معنوی روح‌افزا و انسان‌ساز را در دستور کار دارد.
وی تصریح کرد: در عصر حاضر که دوره ازدحام انواع استرس ناشی از جهان مدرن بوده و هزاران تهدید و آسیب به واسطه تکنولوژی‌های نو متوجه هویت دینی و انقلابی نوجوانان است، پرداختن به امور معنوی از جمله برپایی آیین معنوی اعتکاف می‌تواند دانش‌آموزان را از نظر اعتقادی و ایمانی بیمه کند.
وی با بیان اینکه برنامه‌های اعتکاف این تشکل دانش‌آموزی فراخور نیاز و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های ذهنی، روحی و جسمی نوجوانان تدارک دیده شده،اضافه کرد: نشست های تلاوت قرآن‌کریم، تشکیل حلقه‌های معرفت، سخنرانی‌های مذهبی و اخلاقی با حضور اساتید و طلاب، پاسخگویی به شبهات دینی دانش‌آموزان، برپایی نمازهای جماعت، مهمترین برنامه‌های اعتکاف دانش‌آموزی را تشکیل می‌دهند.
وی خاطر نشان کرد: امسال اعتکاف دانش آموزان پسر در ماه مبارک رمضان در مسجد غدیریه نظرآباد به مدت سه روزدر حال اجراست.
وی بیان داشت: در این برنامه معنوی ، دانش‌آموزان سال آخر متوسطه دوره اول و سال اول و دوم متوسطه دوره دوم شرکت کردند.
وی ادامه داد: اجرای اینگونه برنامه ها نقش موثری در تقویت روحیه معنوی دانش آموزان دارد.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.