اخبار مرتبط

سردار عباسعلی محمدیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: درپی اعلام شکایت فردی به پلیس‌آگاهی شهرستان فردیس در استان البرز مبنی‌ بر کلاهبرداری به‌شیوه خرید مواد غذایی از وی با چک‌های مسروقه، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی اضافه کرد: شاکی پس درخصوص جزئیات پرونده اذعان داشت که به‌صورت اتفاقی از طریق آگهی درج‌شده در سایت دیوار، با فردی که در کار پخش مواد غذایی به‌صورت عمده بوده و درخواست خرید از شرکت‌های تولید مواد غذایی را داشته، آشنا می‌شود.
محمدیان گفت: پس از چندین مرحله قرارهای تلفنی و حضوری و موافقت درخصوص چگونگی فروش کالا، مواد غذایی را به وی در قبال دریافت چک فروخته و در زمان موعد چک، متوجه عدم موجودی در حساب و سرقتی‌بودن چک شده است.
وی بیان کرد: همزمان با شکایت مالباخته، پرونده‌های متعدد دیگری با موضوع کلاهبرداری به شگرد خرید مواد غذایی و خشکبار در قبال ارائه چک‌های مسروقه، تشکیل شد.
وی اظهار کرد: در بررسی‌ها، مشخص شد که اعضای یک باند حرفه‌ای و سابقه‌دار به‌صورت مقطعی و کوتاه‌مدت با اسامی جعلی، اقدام به اجاره مغازه در مناطق مختلف شهرستان فردیس ازجمله مشکین‌دشت، فردیس، محمدشهر و غیره کرده و از طریق چاپ آگهی در سایت دیوار و عقد قرارداد با شرکت‌های فروش مواد غذایی در قبال خرید کالا، به فروشنده چک مسروقه تحویل داده و قبل از موعد وصول چک‌ها، اجناس خریداری‌شده را به مکان دیگری منتقل کرده و متواری می‌شدند.
فرمانده انتظامی استان البرز گفت: ماموران موفق به شناسایی 4نفر از اعضای باند مذکور شده و اطلاع یافتند که متهمان درحال‌حاضر در یک فروشگاه پخش مواد غذایی اجاره‌ای در تهران، مشغول هستند که با نیابت قضایی متهمان را دستگیر کردند.
وی اضافه کرد:
متهمان پس از انتقال به پلیس‌آگاهی، ضمن اعتراف به جرم خود مبنی‌بر 12میلیارد ریال کلاهبرداری از 64نفر از صاحبان شرکت‌های فروش مواد غذایی در سراسر کشور، در تشریح جزئیات اقدامات مجرمانه خود، اقرار کردند که با اجاره فروشگاه‌های پخش مواد غذایی به‌صورت موقت در استان‌های لرستان، کردستان، بندرعباس، قزوین، تهران، اراک، اصفهان، البرز و زنجان، اقدام به خرید چک‌های مسروقه، بازاریابی و تحویل اجناس کرده و سپس اجناس خریداری‌شده را در یک انباری دپو می‌کردند تا در زمان مناسب، به فروش برسانند.
وی اظهار کرد: سردسته باند که از متهمان سابقه‌دار بوده و تحت تعقیب پلیس استان زنجان است، با تشکیل باندهای کلاهبرداری، اقدام به جذب افراد سابقه‌دار و کلاهبرداری از فروشندگان مواد غذایی می‌کرد.
محمدیان بیان کرد: تاکنون 17نفر از مالباختگان شناسایی شده‌اند و تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.
٢٠٩٨/1535
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.