اخبار مرتبط

حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اولویت برگزاری مراسم عید سعید فطر درکرج در امامزادگان شاخص امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج و امامزاده محمد (ع) حصارک، امامزاده حیدر (ع) کلاک ، امامزاده عبدالله (ع) محمدشهر، امامزاده قاسم (ع) ماهدشت، امامزاده حسین (ع) روستای گوراب جاده چالوس و امامزاده عبدالله طاهر (ع) جاده کرج - چالوس است.
وی با بیان اینکه درب امامزاده ها همزمان با نماز صبح باز است،اظهارداشت: مراسم روز عید از ساعت 6.30 صبح با قرائت قرآن کریم و ادعیه روز عید و اول ماه شوال آغاز می شود و اقامه نماز از ساعت 7.30 در امامزادگان آغاز می شود.
وی گفت: همچنین در این روز با برپایی خیمه های معرفت در امامزادگان، مبلغان به صورت ویژه در این خیمه ها حضور دارند تا به سوالات شرعی مردم در خصوص فطریه و کفاره پاسخگو باشند.
صالحی در ادامه به فضایل عید سعید فطر اشاره کرد و افزود: خداوند برخی از روزها را نسبت به روزهای دیگر پربرکت و نورانی ساخته است و در کنار دیگر روزها اعیاد الهی مانند ستاره های زیبا می درخشند.
وی ادامه داد: عید فطر روزی است که روزه داران پاداش یک ماه عبادت و کوشش خود را دریافت می کنند و عیدی می گیرند و پاداش روزه داران بخشش گناهان و خشنودی حضرت رحمان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز به فضیلت ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر از زبان پیامبر اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: حضرت محمد (ص) فرموده اند 'و چون شب عید فطر-که شب جوائز نام دارد- فرا رسد، خداوند پاداش عمل‏ کنندگان را بدون حساب و شمارش ببخشد.'
وی اضافه کرد: پیامبر (ص) در ادامه فرموده اند 'و چون صبح روز عید فرا رسد خداوند فرشتگان را به همه ‏ی شهرها بفرستد، پس در زمین فرود آیند و سر کوچه‏ ها و گذرها بایستند و با صدایی که آن را همه‏ ی آفریده‏ های خدا جز جن و آدمیان می‏شنوند، گویند: ای امّت محمّد! به سوی پروردگار کریم برای نماز عید بیرون شوید که او پاداش فراوان دهد و گناهان بزرگ را بیامرزد.'
وی اضافه کرد: عید فطر، روز جشن است، جشن نزدیکی و قرب به بارگاه الهی، جشنی که به مناسبت پایان یک ماه عبادت مخلصانه برگزار می شود و به راستی که عید فطر، روز بازگشت به فطرت، بازگشت به خدا، اتصال به آسمان و مروج به عرش اعلی است.
نماز عید سعید فطر از 35 بقعه منتخب طرح ضیافت الهی در ماه مبارک در 33 بقعه متبرکه برگزار می شود.
6156/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.