اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در جلسه بررسی روند تکمیل فاز یک خط 2 قطار شهری کرج که در استانداری برگزار شد، با اشاره به حجم بالای ترددهای دورن و برون شهری کرج، افزود: رشد سریع جمعیت استان البرز، تسریع در توسعه راه ها و حمل و نقل عمومی را می طلبد.
وی ادامه داد: از بدو ورود به استان به دلیل مطالعات گسترده ای که پیرامون وضعیت راه ها و میزان تردد خودرو ها در البرز داشتم، با اهتمام ویژه ای بهمراهی مسئولان مربوطه در جهت تسریع در روند پروژه ها وارد میدان شدیم.
نجفی راه اندازی قطار شهری کرج را یک ضرورت غیرقابل انکار برای جمعیت رو به رشد این کلانشهر دانست و گفت: بهره برداری از قطار شهری کرج بار بزرگی از ترافیک درون شهری را کاهش می دهد.
وی افزود: در گذشته این پروژه به دلایل موانعی که سر راه داشت، متوقف شده بود از این رو با پیگیری های جدی مجموعه استان، دوباره احیا شده و با روند خوبی در حال پیشرفت است.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون حدود 530 نفر در این پروژه مشغول به کار هستند که بزودی این تعداد برای تسریع در کار به هزار نفر می رسد.
وی گفت: بر اساس تعهد پیمانکار، فاز یک خط 2 قطار شهری کرج در مدت 36 ماه به بهره برداری می رسد بنابراین نظارت های جدی برای تحقق این وعده صورت می گیرد.
نجفی افزود: پروژه مدتی بلاتکلیف بوده و کاری در آن صورت نمی گرفت به همین دلیل اعتبارات دولت آن متوقف شده بود، اکنون با چنین روندی به طور قطع اعتبارات را دریافت خواهیم کرد.
**البرز بار سنگین ترافیک حاصل از ترددهای کشوری را به دوش می کشد
رییس هیات مدیره شستا نیز در این نشست با اشاره به اینکه راه های پرتردد البرز نیازمند توسعه سریع است افزود: البرز بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای راه های خود را در اختیار مسافران گذری قرار داده است.
اکبر ترکان بر ضرورت دریافت عوارض ورود و خروج آزادراه تهران کرج تاکید کرد و افزود: این عوارض باید صرف توسعه راه های البرز شود چراکه بار سنگینی از تردد ملی را بر دوش دارد.
وی ادامه داد: برای راه اندازی قطار شهری کرج با اهتمام جدی حضور داریم.
در پایان این نشست نیز با حضور استاندار البرز، رییس هیات مدیره شستا و جمعی از مسئولان استانی و شهری بازدیدی میدانی از روند تکمیل فاز یک خط 2 قطارشهری کرج صورت گرفت.
بر اساس گزارش پیمانکار طرح، فاز یک خط 2 قطار شهری کرج به طول 14 کیلومتر تاکنون در مجموع 32.05 پیشرفت داشته است.
اقدامات مورد نیاز برای تسریع در بهره برداری از این طرح، انجام مراحل کاری و فروش حداقل 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت، تخصیص حداقل ماهیانه 12 میلیارد تومان از بودجه شهرداری کرج، پیگیری و واگذاری حداقل 500 میلیارد تومان تهاتر املاک، انجام مقدمات و تخصیص فاینانس خارجی، پیگیری و تخصیص 187 میلیارد تومان اعتبار سفر استانی رییس جمهوری، است.
1535/7411
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.