اخبار مرتبط

نشست معاونت‌های برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان‌های جهاد کشاورزی و مدیران شعب بانک کشاورزی‌منطقه یک‌کشور دراستان البرز با حضور قائم‌مقام معاونت برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی با موضوع بررسی پیرامون پیشرفت برنامه های انتقال پایدار روستایی و عشایری برگزار شد.

به گزارش ایلنا، قاسمی زانیانی در نشست معاونت‌های برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان های جهاد کشاورزی و مدیران شعب بانک کشاورزی منطقه یک کشور که در استان البرز برگزار شد با اشاره به اینکه کشاورزی‌تنها بخشی بود که توانست در شرایط تحریم، رشد مستمر داشته باشد، افزود: خودکفایی تولید گندم نتیجه برنامه ریزی و سرمایه گذاری خوب در بخش کشاورزی است.

قائم مقام معاونت برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: یکی از عوامل اصلی موفقیت های ما در بخش کشاورزی انسجام، پیوستگی و هماهنگی مابین وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی بوده است.

قاسمی زانیانی با تاکید بر استفاده از فرصت ها با تکیه بر توانمندی های داخلی و اقتصاد مقاومتی و رسیدن به رشد و شکوفایی اقتصاد کشور، گفت: خدمت کردن به مردم، اصلی ترین وظیفه است، به خصوص اینکه ما در مجموعه جهاد کشاورزی و بانک با قشر عظیمی از تولیدکنندگان سر وکار داریم که امنیت غذایی کشور را بر عهده دارند بنابراین وظیفه داریم این مسئولیت را به بهترین شکل، انجام دهیم.

وی اضافه کرد: وظیفه ما این است  که شرایط و بستر را به گونه‌ای مهیا کنیم که زمینه برای سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی ایجاد شود لذا نحوه خدمت، جذب و جلب کارآفرینان می تواند در روند رشد کشاورزی موثر باشد.

قاسمی زانیانی گفت: ما باید توجه داشته باشیم که هدف اصلی، ایجاد اشتغال پایدار است و باید به دنبال اجرای طرح های اشتغال زا و هدفمند در جامعه روستایی باشیم.

وی افزود : تحول در روستاها محقق نمیشود مگر اینکه اقتصاد روستا را متحول کنیم. ما باید همانند دوران دفاع مقدس به سمت موانع ومشکلات موجود هجوم ببریم و این مشکلات را رفع و از میان برداریم.

توانمندی البرز در بخش کشاورزی بالاست

معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز نیز در این نشست گفت: استان البرز کوچکترین استان کشور است که با وسعت 5 هزار و 124 کیلومتر مربع، علیرغم کوچک بودن، اقلیم های مختلفی در آن وجود دارد.

کریمی افزود: ما در تولید اکثر محصولات کشاورزی رکورد دار هستیم و همجواری با شهر های بزرگ و بازار مصرف، تنوع اقلیمی، وجود مراکز تحقیقاتی معتبر کشور ، فراهم بودن بستر اگرو توریسم و ... همگی از توانمندی ها و مزیتهای استان البرز است.

وی با اشاره به کسب رتبه در استان، گفت: رتبه اول متوسط عملکرد گندم در کشور ، رتبه اول عملکرد جو در کشور ، رتبه دوم متوسط عملکرد پنبه در کشور ، رتبه ششم متوسط عملکرد ذرت ، رتبه اول تولید آلو ، رتبه دوم تولید هلو و ... همه و همه گویای توانمندی بخش کشاورزی در استان البرز است.

کریمی با یادآوری سهم اشتغال البرز در بخش کشاورزی اظهار داشت: از مجموع 12 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته برای بحث اشتغال پایدار مبلغ 157 میلیارد تومان سهم استان البرز بود که از این میزان 70.7 میلیارد تومان سهم بخش کشاورزی بوده که مبلغ 19 میلیارد و 600 میلیون تومان در مرحله اول  به بانک کشاورزی تخصیص داده شده .

وی بیان داشت: تا کنون حدود 89 طرح با اعتباری بالغ بر 82 میلیارد تومان به کارگروه معرفی شده که  تمام این طرحها در کارگروه اشتغال مصوب گردیده است. همچنین تعداد اشتغال پیش بینی شده در صورت اجرای طرحهای مذکور هزار و 450  نفر است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.