اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نصیراحمد نور روز چهارشنبه در چهارمین همایش نخبگان پناهنده، نخبه پروری و رسالت آن در توسعه افغاستان که در کرج برگزار شد، افزود: در این شرایط ضرورت دارد تا نخبگان وارد صحنه شوند زیرا تنها را مقابله با تکفیری ها، ساز و کار نظامی و امنیتی نیست.
سفیر افغانستان در تهران با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی از مهاجران افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران همراه و همدل ملت افغانستان است و ما چیزی جز این ندیده ایم.
وی بیان داشت: امروز کشورافغانستان به نسل جوان و تحصیلکرده خود برای بازسازی نیاز دارد و تازمانی که دست به دست هم ندهیم برمشکلات فائق نمی شویم.
احمدنور خطاب به مهاجران افغانستانی گفت: برای ساختن افغانستان باید بسیج شویم و این کلیدعزتمندی مردم این کشور است.
وی افزود: با توجه به اینکه هزینه تحصیلات تکمیلی بخصوص در رشته های پزشکی بالا است در این زمینه هماهنگی هایی با وزارت بهداشت ایران برای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز کشور افغانستان شده است لیکن تنها نگرانی ازآن است که پس از تامین امکانات لازم دراین زمینه تحصیلکرده ها راه کشور سوم را در پیش گیرند.
وی ادامه داد: نخبگان فرهنگی اگر بسیج نشوند نمی توان بازسازی در افغانستان را به نتیجه رساند و تازمانی که تکفیری ها سرکوب نشوند هیچ جای دنیا برای ما وطن نیست.
8029/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.