اخبار مرتبط

فاطمه مهاجرانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج افزود: در مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور دانش آموزان نخبه و توانمند مشغول تحصیل هستند که خانواده هایشان از توان مالی بالایی برای پرداخت هزینه های مربوط به کلاس های تخصصی کنکور و المپیاد ها برخوردار نیستند.
وی اظهار داشت: ایجاد مجمع خیرین سمپاد در استان های مختلف می تواند نقش موثری در گسترش سالن ها و تجهیز آزمایشگاه های مدارس سمپاد داشته باشد.
مهاجرانی با اشاره به اینکه خیرین تا کنون همت والایی در تامین فضاهای آموزشی و حمایتی برای آینده سازان ایران اسلامی را در کارنامه درخشانشان به ثبت رسانده اند ،خاطر نشان کرد: با نگاه معنوی و ملی خیرین می توان بستر مناسب را برای رشد و شکوفایی دانش آموزان مدارس استعداد های درخشان در مناطق مختلف کشور بوجود آورد.
وی در ادامه به فعال کردن انجمن دانش آموختگان مدارس سمپاد اشاره کرد و یادآور شد: این انجمن نیز در ایجاد ارتباط و حفظ آن در دانش آموختگان مدارس استعدادهای درخشان، تبادل فکری، انجام کارهای تیمی بر حسب نیاز جامعه موثر است که باید در سال 97 به آن نگاه ویژه ای داشت تا عملیاتی شود.
وی افزایش طرح های دانش آموزی در جشنواره خوارزمی را در استان ها به عنوان یک طرح اولویت دار برشمرد و تصریح کرد: جشنواره خوارزمی در حوزه دانش آموزی از نظر کیفی و کمی نیاز به افزایش دارد.
وی اضافه کرد: هنرستان های سمپاد در رشته های مهارتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
مهاجرانی انعکاس اخبار مربوط به مدارس استعدادهای درخشان در رسانه های گروهی مختلف را نیز به
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان‌ جوان کشور به المپیادهای علمی این مرکز در سال تحصیلی جاری اشاره کرد و گفت: آزمون مرحله اول المپیادهای علمی سال تحصیلی جاری کشور با شرکت حدود 90 هزارداوطلب برگزار شد که از این تعداد 7 هزار و 808 نفر به مرحله دوم راه یافتند .
وی افزود: در البرز نیز 130 طرح دانش آموزی در نخستین نمایشگاه متمرکز دستاوردهای علمی پژوهشی مدارس استعدادهای درخشان این استان به نمایش گذاشته شد که این مهم حاصل پشتکار و تلاش معلمان است.
وی برپایی این نمایشگاه را شناسایی دانش آموز نخبه، تمرین کار تیمی، تبدیل ایده به طرح، اصلاح و اختراع و تجاری سازی کارهای پژوهشی ذکر کرد.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه آثار منتخب دانش آموزان مدارس سمپاد استان البرز در زمینه های محیط زیست، پزشکی، نانو ،سلول های بنیادین زیست شناسی، فیزیک، ریاضی، شیمی، علوم انسانی، معارف، نجوم، بهداشت و روان، رایانه، ادبی و استارتاپ به نمایش گذاشته شد.
2819/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.