اخبار مرتبط

جعفر مقیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: دانش آموزان پایه سوم ابتدایی دختر و پسر در این جشن که به صورت مدرسه ای و منطقه ای برگزار شد ، شرکت کردند.
وی با اشاره به اینکه این جشن برای دانش آموزان به زبان شعر، هنر و قصه پیام های آموزشی – تربیتی از کلام وحی را به همراه داشت، خاطر نشان کرد: کسب مهارت روخوانی قرآن کریم برای دانش آموزان پایه سوم ابتدایی در مدارس از مهر ماه و آغاز سال تحصیلی توسط معلمان همان پایه آموزش داده می‌شود.
وی تصریح کرد: این طرح به منظور انس و الفت بیشتر دانش آموزان با قرآن کریم در سراسر مدارس استان البرز در پایه سوم اجرا شده است.
وی اضافه کرد: معلمان در طول سال تحصیلی و جشن های قرآنی به دانش آموزان تاکید کردند که باید در راستای علم و معرفت قرآنی تلاش کنند.
وی با بیان اینکه تنها راه نجات بشر در دنیا پناه بردن به قرآن ، درس گرفتن از آن و عمل کردن به آن می باشد، یادآور شد: قرآن چراغ راهنمایی و روشنایی و همچنین هدایت بشر در این دنیا و آخرت است.
مقیمی گفت: با اجرایی شدن این طرح در مدارس دانش آموزان به صورت روخوانی قرآن کریم آنچه را که در کتاب درسی قرآن کریم آمده است را فرا می‌گیرند.
وی ادامه داد: در این جشن دانش آموزان شعر های قرآنی را همخوانی می کنند ، کیک جشن قرآن میل می کنند و به آنان هدیه های فرهنگی – آموزشی داده می شود.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد که حدود 230 هزار آن در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند.
2819/1535
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.