اخبار مرتبط

مهرزاد حمیدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج افزود: تاکنون دانش آموزان این پایه ها 2 ساعت در هفته به ورزش و فراگیری درس تربیت بدنی می پرداختند که از سال تحصیلی آینده به 5 ساعت می رسد.
وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید گام های موثری درحوزه ورزش دانش آموزی برداشته شد، اظهار داشت: برگزاری المپیادهای ورزشی، اجرای طرح های ورزشی درون مدرسه ای، حیاط پویا ، کانون های ورزشی، استعدادیابی و نخبه پروری ورزشی، رشد مدال آوری دانش آموزان در مسابقات بین المللی و کشوری، ایجاد روحیه نشاط در بین دانش آموزان، احداث زمین های چمن ، سالن های ورزشی و تجهیزات ورزشی در مدارس از جمله اقدامات در بخش ورزش دانش آموزی است.
حمیدی با اشاره به اینکه در مدارس کشور30 هزار معلم تربیت بدنی مشغول فعالیت هستند،خاطرنشان کرد:
تامین نیرو از طریق کلاس های ضمن خدمت تربیت بدنی برای آموزگاران مدارس ابتدایی دخترانه از جمله ن اقدامات پیش رو برای تامین و بر طرف کردن کمبود معلم ورزش در مدارس کشور است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از برنامه‌های مهم حوزه تربیت‌ بدنی وزارت آموزش و پرورش حمایت حقوقی و قضایی از دبیران درس تربیت‌بدنی و فعالیت‌های فوق برنامه در سال تحصیل آینده است که به شکلی جدی پیگیر آن خواهیم بود.
وی ادامه داد: در سال تحصیلی 97-96 حدود چهارمیلیون و 500 هزار دانش آموز تحت پوشش فعالیت های تربیت بدنی قرار گرفتند.
گردهمایی روسای تربیت بدنی استان های کشور به مدت 2 روز در محل کانون پیشکسوتان فرهنگی استان البرز در حال اجراست.
2819 / 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.