اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی شامگاه جمعه در نشست شعر آیینی باشاعران البرزی، با بیان اینکه شعر در اذهان باقی می ماند خاطرنشان کرد: شعر می تواند موجب انسجام ملی شود، شعر برای شاعر نعمتی است که از این نعمت باید به خوبی محافظت شود، شاعران می تواند انسجام ملی ایجاد و در بهبود شرایط جامعه نقش ایفا کند.
وی با اشاره به اینکه شاعران پیش از سرودن اشعار خود، استعانت از خدا داشته باشند، خاطرنشان کرد: بعد از نوشتن شعر، قطعا آثار این اقدام را در شعرهای خود می بینند.
حسینی همدانی ادامه داد: شاعران باید با توجه به زمینه ای که در ذهن دارند شعر بگویند و برای ایجاد سبک های جدید اقدام کنند.
امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به بعثت پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: خداوند برای رسول اکرم(ص)، احترام بسیاری قائل هستند و ویژگی ها و آیات شریفه بسیاری برای ایشان وجود دارد.
وی افزود: بعثت رسول اکرم هنگامی بود که مردم شرایط سختی داشتند و بعثت ایشان موجب توسعه و پیشرفت مردم شد.
حسینی همدانی با بیان اینکه امروز نیز زمینه برای بعثت دیگری آماده است، خاطرنشان کرد: باید اهداف بعثت را نشر داده و با طاغوت زمان مقابله کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه برای نشر دادن فرهنگ بعثت همه مسئولیت دارند افزود: در این میان شاعران و هنرمندان جایگاه ویژه ای دارند، چرا که مسایل را دقیق می بینند و آنها را می توانند انشاء می کنند.
رئیس حوزه هنری البرز نیز در این نشست گفت: 7 مجموعه شعر طی سال گذشته توسط این حوزه در استان چاپ و تایید شده است.
اسماعیل آجرلو با بیان اینکه بیش از 200 شاعر در سطح استان البرز شناخته شده هستند افزود: کم توجه ای به شعر و شاعران در استان موجب ثابت ماندن شعری و ادبی البرز شده است.
وی اضافه کرد: با کمک اداره ها و ارگان های مختلف به دنبال این هستیم که شعر البرز را توسعه داده و برای رسیدن به این مهم و از ظرفیت های مختلف استفاده کنیم.
7414/1535
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.