اخبار مرتبط

استاندار البرز گفت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری، شعار سال و سیاست های دولت، تکایف و وظایف تک تک آحاد مردم و مسئولین برای حمایت از کالای ایرانی مشخص شده و همراهی و هم افزایی برای تحقق توسعه همه جانبه و رونق اقتصادی حائز اهمیت است.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی عصر امروز در نخستین جلسه ستاد راهبردی حمایت از کالای ایرانی کشور در البرز با تاکید بر ضرورت عزم همگانی در تحقق شعار سال افزود: برای حمایت از کالای ایرانی طبق منویات مقام معظم  رهبری تک تک آحاد مردم و مسئولان، تکالیفی برعهده دارند.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از واردات توسط مردم و شرکت‌های خصوصی صورت می‌گیرد، ادامه داد: تقاضای خرید کالا باید کیفیت محور شود و تولیدات داخلی نیز باید قدرت رقابت با برندهای خارجی را افزایش دهند‌.

نجفی همه باید حس ملی حمایت از کالای ایرانی را در خود تقویت کنند گفت: در شرایط کنونی مساله اقتصاد با سیاست تلفیق شده و شاهد توطئه‌های خارجی برای تاثیرگذاری و ضربه زدن به اقتصاد ایران هستند.

وی افزود: در موضوع اخیر نوسان قیمت دلار نیز علاوه بر عوامل خارجی برخی مردم و رسانه‌ها نیز اثرگذار بودند چراکه با ایجاد جو کاذب این روند را خواسته یا ناخواسته حمایت کردند.

استاندار البرز با اشاره به برنامه‌ریزی خارجی صورت گرفته برای جلوگیری از ورود ارز به کشور اضافه کرد: توان ارزی و میزان درآمد کشور فراتر از هزینه‌ها است ولی تبلیغات منفی، شرایط را به گونه دیگری القا می‌کند.

وی بازنگری در روند واردات کالا را حائز اهمیت دانست گفت: باید به این درک جمعی برسیم که شرایط کشور با توجه به وضعیت منطقه خاص است از این رو با همراهی و هم افزایی درصدد حمایت از تولید داخل برای رونق اقتصادی داشته باشیم.

نجفی افزود: با توجه به زیرساخت‌هایی که در پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده ضرورت دارد از این ظرفیت عظیم بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به اینکه مردم به دنبال کالای با کیفیت و با قیمت مناسب هستند خاطرنشان کرد: این امر مسئولیت خطیری را به عهده تولیدکنندگان خواهد داشت همچنین مسئولان نیز باید در جهت تسهیل و رفع موانع تولید اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

استاندار البرز گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی برای آگاهی‌بخشی عمومی درجهت مصرف کالای داخلی بسیار حائز اهمیت است از این رو از تمامی دستگاه‌ها و بخصوص شهرداری‌ها انتظار می‌رود در راستای تحقق این امر با جدیت بیشتری اقدام و عمل کنند.

وی افزود: وظیفه و تکالیف هر دستگاه و ارگانی در راستای تحقق و پیشبرد اهداف شعار سال باید تهیه و تبیین شود چراکه در مقاطع زمانی مشخص، گزارش عملکرد آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نجفی خاطرنشان کرد: مبارزه با کالای قاچاق یکی از وظایف اساسی مسئولان است ولی مردم نیز باید با از خطرات و مضرات برخی کالاهایی که بدون نظارت وارد می شوند، آگاهی یافته و با عدم استقبال، ریشه این اقدام را بخشکانند.

نجفی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز با اشاره به اینکه باید با قدرت از کالای ایرانی حمایت کنیم افزود: زمانی که سرمایه گذاران و تولیدکنندگان با قدرت به کار خود ادامه دهند، اقتصاد و اشتغال در کشور رونق می یابد.

وی ادامه داد: البرز رتبه اول ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور را از آن خود کرده و باید این روند در سال جدید نیز تداوم پیدا کند، از این رو مسئولیت اعضا بسیار خطیر است.

نجفی گفت: سال گذشته بر اساس تکالیف معین شده، ایجاد 33 هزار شغل در البرز تکلیف شده بود ولی با تلاش جمعی میزان اشتغالی که ایجاد شد فراتر از سقف تعیین شده به 53 هزار شغل رسید.

وی افزود: امید است امسال نیز با همراهی و هم افزایی همگانی البرز در روند ایجاد اشتغال مولد پیشتاز باشد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.