اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ایرنا از پایگاه خبری پلیس ، سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: در پی ارسال یک فقره پرونده کلاهبرداری اینترنتی از دادسرای عمومی شهرستان فردیس به پلیس فتا این شهرستان ، پیگیری موضوع بلافاصله در دستور کار ماموران قرار گرفت .
وی افزود :در بررسی پرونده مذکور مشخص شد که شاکی به منظور خرید کالا ازطریق سایت های اینترنتی با مراجعه به یکی از سایت ها ، با آگهی فروش کالا با قیمت مناسب مواجه می شود که پس از تماس با فرد درج کننده آگهی در خصوص قیمت و کیفیت کالا، آن فرد درخواست مبلغ سه میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت جهت خرید کالا می کند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: شاکی با توجه به کیفیت کالا در تصاویر درج شده در آگهی و قیمت مناسب آن اقدام به واریز مبلغ ودیعه کرده و قرار بر این شد تا مبلغ باقی مانده پس از تحویل در جلوی در منزل وی دریافت شود ؛ اما پس از گذشت یک هفته کالای درخواستی ارسال نشد و تماس های خریدار با فروشنده هیچ نتیجه ای نداشت .
فرمانده انتظامی استان البرز توضیح داد: با بررسی پرینت حساب بانکی که مبالغ ودیعه خرید کالا به آن ها واریز شده بود و استعلام ازبانک های مربوطه مشخص شد که حساب بانکی متعلق به یک زن است که نامبرده برای توضیحات تکمیلی به پلیس فتا دعوت شد.
سردار کامرانی صالح با بیان اینکه طبق اظهارات دارنده حساب ، کارت بانکی مذکور در نزد وی نیست و در اختیار فردی است که در حال حاضر نیز هیچ آدرس و مشخصات دقیقی از وی ندارد گفت : در بررسی های تکمیلی از نامبرده مشخص شد که مدتی پیش به عنوان بازاریاب به استخدام یک شرکت خدماتی در آمده که مدیر شرکت با جلب اعتماد وی از او می خواهد تا در قبال ماهیانه دو میلیون ریال اقدام به افتتاح حساب های متعدد بانکی کرده و سپس کارت های بانکی را در اختیار او قرار دهد.
فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و پس از انتقال به پلیس فتا در بازجویی های ماموران ابتدا منکر هر گونه جرمی شد اما در مواجه با اسناد و مدارک موجود لب به اعتراف گشود و اقرار کرد که با تشکیل یک باند 6 نفره در پوشش استخدام بازاریاب ازطریق فضای مجازی اقدام به جذب نیرو در سراسر کشور کرده است .
وی ادامه داد : این افراد از متقاضیان می خواستند تا با افتتاح حساب های بانکی ، کارت های بانکی را در قبال دریافت دو میلیون ریال به آن ها واگذار کرده و سپس با نمایش تصاویر انواع کالاها در سایت اینترنتی فروش کالا از خریداران می خواستند تا مبلغ سه میلیون ریال به عنوان ودیعه به شماره حساب هایی که در اختیار داشتند واریز کنند.
وی گفت : متهمان به جهت عدم شناسایی اقدام به جذب طعمه های خود و افتتاح حساب در استان های مختلف کشور کرده و در قبال واریز وجه به حساب های بانکی ، هیچ کالایی تحویل مشتریان نمی شد .
سردار کامرانی صالح خاطرنشان کرد: با تلاش ماموران پلیس فتا سایر همدستان متهم در چند عملیات جداگانه دستگیر و به جرم خود مبنی بر 60 فقره کلاهبرداری به مبلغ 500 میلیون ریال اعتراف کردند .
وی افزود : در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه خودرو سواری پرشیا، سه دستگاه گوشی تلفن همراه، هفت عدد کارت عابر بانک و 30 عدد سیم کارت کشف شد .
به گفته فرمانده انتظامی استان البرز با توجه به این که تا کنون 12 نفر از مالباختگان شناسایی شده اند ، از سایر شهروندانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند خواست تا برای اعلام شکایت و پیگیری پرونده خود به پلیس فتا شهرستان فردیس به آدرس پل فردیس بعد ازتقاطع انبار نفت به سمت جاده شهریار ، شهرک وحدت ، جنب کلانتری 13 وحدت مراجعه کنند .
7413/ 6155خبرنگار:معصومه مهتاب** انتشار دهنده : محمد عزیزپور
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.