اخبار مرتبط

خسرو ساکی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این جشنواره ، علیرضا حاجی آباد و حسین رضا فلاح از دبیرستان سلطانی ١ با طرح دستگاه تولید و پرورش ورمی کمپوست مدال طلا گرفت.
وی اظهار کرد: علی خراسانی و محمد مهدی دانش کهن از دبیرستان سلطانی ١ با طرح تولید بیودیزل با استفاده از آب مدال طلا را به خود اختصاص داد.
وی بیان کرد: یزدان قلاوند و کیان عربی از دبیرستان سلطانی ١ با طرح پنجه متراکم و علی راشدی از دبیرستان سلطانی ١ با طرح
نقش انرژی هوپینگ در ساختار دی الکتریکی گاف انرژی گرافن موفق به کسب مدال طلا شدند.
وی تصریح کرد: پارمیدا سادات قرآنی از دبیرستان سلاله با طرح گچ دست با استفاده از پرینتر سه بعدی و دستگاه محرک الکتریکی عصبی پوست جهت کاهش زمان بهبود شکستگی و دایان ایرانی ، یاسمن غلام حسینی ، آتوسا بهاری ، الینا بهاری و غزل حاج جعفر رزار از دبیرستان سلاله با طرح دستگاه و اپلیکیشن کنترل ph مایعات مبتنی بر اینترنت اشیا نیز در این جشنواره مدال طلا را به خود اختصاص دادند.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: هلیا بهاور ، سارا قنبری ،غزال خزایی و فاطمه حسنی زاده از دبیرستان دوره اول فرزانگان ١ با طرح پاک کننده پنجره کناری خودرو و کوثر شورگشتی از دبیرستان فرزانگان ٣ با طرح روشی نوین در تشخیص سلولهای سرطانی با استفاده از لیزر هم مدال طلا کسب کردند.
ساکی اضافه کرد: در این جشنواره بین المللی پارسا فرخی و محمدعلی فرخی از دبیرستان باهنر ٣ با طرح نگهدارنده میلگرد در فواصل ثابت جهت انجام فرایند بتن ریزی سازه های بتنی و بهراد کاظمی و نرگس نریمانی از دبیرستان جامی با طرح طراحی و ساخت آب شیرین کن خورشیدی با استفاده از نانو ذرات گرافن و جمع کننده های مسی مدال طلا را از آن خود کردند.
وی وانیا رشاد از دبیرستان پروین اعتصامی با طرح نگهدارنده شارژی مواد غذایی گرم و صهبا تبرایی، ترانه باقری، ملیکا علایی و مهفام محبتی از دبیرستان مائده با طرح سیستم سرمایش گلخانه را از دیگر دانش آموزان شرکت کننده البرزی در جشنواره کانادا نام برد که موفق به مدال نقره شدند.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز از عادله نوری رسا و عاطفه نوری رسا از دبیرستان شرافت با طرح طراحی و ساخت دستگاه پاک
سازی هوا ، ارشیا علایی از دبیرستان سلطانی ١ با طرح بیمارستان الکترونیکی همراه من و غزل آزادی و مبینا نظری از دبیرستان فرزانگان ٤ دوره اول با طرح طراحی و ساخت سیستم تصفیه فاضلاب با استفاده از نانو ذرات بعنوان دیگر دانش آموزان البرزی در جشنواره بین المللی کانادا نام برد که توانستند مدال نقره را به دست آورند.
ساکی گفت : آتنا ثریایی، زهرا کاظمی، فاطمه کاظمی و مریم کاظمی با طرح تولید نانو ذرات طلا و نقره از گردو و بادام ، مارال اثنی عشری با طرح رفرکتومتر و مهسا حنیفه و زهرا گروسی از دبیرستان جامی با طرح طراحی و چیدمان رسانندگی مایعات نیز مدال نقره را به خود اختصاص دادند.
وی تاکید کرد: استان البرز 440 هزار دانش آموز دارد که هر ساله دانش آموزان عضو پژوهش سرای معلم ناحیه یک کرج با شرکت در مسابقات و جشنواره های پژوهشی و اختراعات داخلی و برون مرزی موفق به کسب مدال های رنگارنگ می شوند.
2819 /1535خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.