• کدخبر: 716191
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حجت الاسلام حمید واحدی زاده ضمن تبریک هفته خبرنگار اظهار کرد: جهان امروزی وابسته به رسانه است و اخبار در رسانه‌ها حرف اول را می‌زنند؛ برای اینکه ایده‌های مختلف سیاسی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و... در جهان انتشار یابد، از رسانه‌ها استفاده می‌شود.

وی گفت: رسانه می‌تواند هم به عنوان تقویت کننده روابط اجتماعی انسان­‌ها و دولت­‌ها مورد استفاده قرار گیرد و هم به عنوان تخریب کننده دولت­‌ها و روابط بین آن­‌ها به کار گرفته شود که این موارد اهمیت رسانه را دوچندان می‌کند.

حجت الاسلام واحدی زاده تصریح کرد: ابزار اصلی استعمارگران و استکبار در عصر حاضر رسانه است و این افراد با استفاده از انواع مختلف رسانه برای حفظ استیلای خود بر مردم و افکار عمومی تلاش می‌کنند.

وی افزود: امروزه دولت‌­های زیاده خواه از رسانه برای براندازی دولت‌ها،تغییر فرهنگ­‌ها ، تغییر ساختار اقتصادی کشور­های مختلف و ترویج افکار غلط بهره می‌گیرند و هزینه­‌های گزافی را نیز در این زمینه صرف می‌کنند.

واحدی زاده تأکید کرد: کشور‌های مختلف غربی اتاق فکر­هایی را برای ایجاد خبرهای جعلی جهت شکل دهی به نظام فکری مردم جهان تشکیل داده‌اند و این نشان می‌دهد دشمن با هوشیاری کامل، از ابزار رسانه سود می‌برد.

وی عنوان کرد: خبرنگاران ما باید با آگاهی و بصیرت کامل در خنثی کردن افکار شوم دشمن قدم بردارند، در حوزه اطلاع رسانی آگاهی کامل را به مردم و مشتاقان حقیقت در سرتاسر دنیا بدهند، هر خبری را در دنیای مجازی منتشر نکنند، خود را محصور در جذب ایده خاص قرار ندهند و اطلاع‌رسانی دقیق انجام دهند که در این صورت به­یقین در پیشبرد اهداف نظام اسلامی موفق خواهند بود.

رئیس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل افزود: خبرنگاران ما در جنگ نرم و میدان مبارزه خبر و رسانه می توانند نقش جهاد­گرانه­‌ای ایفا کنند؛ هر خبرنگار به عنوان یک رزمنده در خط مقدم جنگ نرم است و خبرنگاران باید با مطالعه به افزایش بصیرت خود و مخاطبان بپردازند.

واحدی زاده با اشاره به تأسیس کانون رسانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در آستانه روز خبرنگار گفت: تأسیس کانون رسانه در دانشگاه آزاد اسلامی خبر مسرت بخشی است چرا که در انتشار اخبار فرهنگی دانشگاه موثر خواهد بود؛ از این رو دانشگاه می‌تواند صادر کننده فرهنگ به جامعه باشد.

وی تصریح کرد: ایجاد چنین کانون­‌هایی در راستای فرهنگ­سازی و ایجاد و نشر اخبار فرهنگی نقش مهمی را در جامعه ایفا خواهد کرد و همچنین در آموزش و آگاهی دانشجویان که قشر فرهنگی جامعه محسوب می شوند حائز اهمیت خواهد بود.

حجت الاسلام واحدی زاده در پایان گفت: با ایجاد کانون رسانه امیدواریم ضمن برگزاری دوره‌­های آموزشی در ارتباط با رسانه، اطلاع‌رسانی درستی نیز در دانشگاه از طریق این کانون انجام گیرد.

 

انتهای پیام
  • کدخبر: 716191
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.