اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، علی خیلدار روز شنبه درنشست هم اندیشی نمایشگران آیینی استان البرز افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری شبیخون فرهنگی،ولنگاری فرهنگی رخ داده اصطلاحات،اصطلاحات بسیار سنگین و پر معنایی است، و شبیخون فرهنگی یک نوع قتل عام محسوب می شود.
وی با بیان اینکه در داخل کشور نیز در این خصوص کم لطفی می شود بیان داشت: برخی دستگاهها دارای اعتبار بالا حاضر نیستند یک درصد را برای عرصه فرهنگ و هنر هزینه کنند ، این در حالی است که چندین برابرش را در عرصه های خیلی غیر ضروری مصرف می کنند اما از هزینه در عرصه فرهنگ و هنر متاسفانه به نوعی خودداری می کنند.
خیلدار گفت: افرادی که نسبت به فرهنگ و هنر بی مهری می کنند در اصل به خود و خانواده شان بی مهری کرده اند، چرا که اگر این انحراف فرهنگی در جامعه ایجاد شود،این تنها ما نیستیم که آسیب می بینیم همسر و خانواده ها و همه افراد آسیب می بینند.
وی در ادامه با بیان اینکه داعش بالاتر از یک عنصر نظامی و تروریستی یک عنصر فرهنگی است گفت: داعش کاری کرده که نسل جدید عملیات شهادت طلبانه را یک کار ضد اخلاقی می داند و امروز نمی شود به صراحت از آن دفاع کرد و باید با احتیاط از کنارش بگذریم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز افزود: این در حالی است که در بیست ، سی سال پیش عملیات شهادت طلبانه ارزش بود ،اما دشمندرحوزه فرهنگی چنان بر روی این موضوع کار کرد که این را از ما گرفت.
خیلدار در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هنرمندان و اصحاب رسانه دو طیف در جامعه به عنوان گروه مرجع بزرگ و تاثیر گذار هستند گفت: مخاطبان این دو قشر را قبول می کنند و به آنها اعتقاد دارند چون دروغ نگفتید اما به من اعتقاد ندارند به تریبون دولتی اعتقادی ندارند.
وی افزود: امروز این جایگاه شما و این پایگاه مردمی شما بسیار ارزشمند است و از همه هنرمندان خواهش میکنم هم قدر بدانید و هم از آن استفاده کنید و مخاطبین خودتان را از فرهنگ و هنر غنی ملی و اسلامی واقعا سیراب کنید که اگر سیراب کنید از نظر اخلاقی جامعه بیمه می شود وجامعه سالم می ماند.
وی در ادامه ضمن تقدیر از فعالیت عرصه نمایشگران آیینی گفت: عجیب است، کسانی می آیند از جیب و از سرمایه خودشان می خواهند در حوزه انجمن تعزیه فعالیت کنند ،یک سال است که در پیچ و خم اداری اداره کل ارشاد گیر هستند، اینها موانعی است که به زودی رفع خواهیم کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با بیان این مطلب که ائمه، قرآن و دین ذخیره و سرمایه معنوی ما هستند و اگر این ذخیره معنوی آسیب ببیند،نسل های آینده دست خالی می مانند افزود: اینها امانتی است که ما باید سینه به سینه به نسل های بعد تحویل دهیم.
7414/ 6155خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده: محمد عزیزپور

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.