اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجید سریزدی روز شنبه در نشست بررسی موقعیت استراتژیکی بندر صحارعمان برای گسترش روابط تجاری با این کشورگفت:این مرکز با هدف پوشش تجاری جمهوری های استقلال یافته شوروی فعال شده است.
وی افزود:شرکت توسعه صادرات استان البرز برای ایجاد مراکز عرضه محصولات صادراتی ' البرزی - ایرانی' در 2 کشور عمان و مجارستان به ترتیب به عنوان مراکز کشورهای خلیج فارس و اروپا برنامه ریزی و اقدامات اولیه را انجام داده است .
وی اضافه کرد : مرکز عرضه محصولات صادراتی 'البرزی - ایرانی' دیگری نیز به زودی در کشور عمان افتتاح می شود.
سریزدی همراهی کردن با مجموعه تجار ، بازرگانان و سرمایه گذاران استان البرز که قصد فعالیت تجاری در کشور های هدف را دارند از اهداف ایجاد این مراکز عنوان کرد.
وی اظهار کرد:موضوع مهمی که سرمایه گذاران و تجار مورد توجه قرار میدهند ، پهنای جمعیتی است نه پهنای سرزمینی ، لاکن همیشه توسعه در پهنای سرزمینی اتفاق می افتد .
وی افزود: در شرایطی که جمعیت کشور عمان کمتر از 5 میلیون نفر است ، اما ظاهرا اقتصاد این کشور کم جمعیت با الگوی امارات پیش می برد و قصد دارد در مسیر توسعه سرزمینی اجرای طرح های گردشگری را دنبال کند.
سریزدی گفت: علاوه بر کالا ، خدمات و علوم دانش بنیان بازار صنعت ساختمان و مصالح ساختمانی و البته گردشگری بازار داغی است و شرایط مناسبی را برای ورود سرمایه گذاران و بازرگانان ایرانی در کشورهای هدف تجاری فراهم می کند.
در ادامه این نشست، میثم بن علی مدیر ارشد بازرگانی بندر و منطقه آزاد صحار به ارائه گزارشی از ویژگی و مزیت های این منطقه و بسته ای از مشوق ها جذاب برای سرمایه گذاران پرداخت.
7411/ 6155خبرنگار: سیده فرناز مرتضوی ** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.