اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،معصومه جودکی روز دوشنبه در همایش بیماری های مشترک انسان و دام در سالن همایش دانشگاه فرهنگیان حکیم ابوالقاسم فردوسی فردیس افزود: به دلیل اطلاعات بالای مردم و استفاده صحیح از لبنیات و فراورده های دامی، شرایط خوبی حاکم است.
وی تصریح کرد: وزارت بهداشت همه ساله 13 تا 19 تیرماه، هفته اطلاع رسانی و برنامه های آموزشی برای عموم شهروندان دارد که با همکاری اداره دامپزشکی، جهادکشاورزی، مجمع امور صنفی، اداره صنعت معدن تجارت همایشی در این زمینه برگزار می شود.
جودکی گفت: نقش اطلاع رسانی رسانه ها در جهت آگاهی مردم به این بیماری ها بسیار موثر است و شهروندان نیز چنانچه سوالی در زمینه بهداشتی شامل گوشت،لبنیات،فرآورده های دامی داشته باشند می توانند با سامانه شکایات ملی 190 تماس بگیرند تا در اسرع وقت کارشناسان بهداشت محیط حضور پیدا می کنند و مورد را بررسی می کنند در صورت اثبات برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
رییس مرکز بهداشت شهرستان فردیس با تاکید بر اینکه بیماری های مشترک انسان و دام قابل پیشگیری هستند، گفت: هزینه های درمانی بیماری ها بیشتر از هزینه های پیشگیری است. ضمن اینکه ابتلا به بیماری ها تبعات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی می تواند داشته باشد.
وی ادامه داد: در زمینه تب کریمه کنگو توصیه هایی که متخصصان می کنند استفاده صحیح از فرآورده های دامی است.
جودکی افزود: گوشت تازه باید به مدت 24 ساعت در دمای یخچال نگهداری شود و در هنگام ذبح دام نیز از تماس مستقیم دست با گوشت، خون و احشام و ترشحات دام جلوگیری شود.
در زمان طبخ گوشت به دمای پخت کامل برسد، از پخت نیم پز و کباب کردن جلوگیری شود.
وی اظهار داشت: مرکز بهداشت شهرستان همواره در تلاش است که با اطلاع رسانی و ارتقا آگاهی مردم هم در مورد بیماری ها و علائم و هم درباره راه انتقال از شیوع بیماری ها جلوگیری کند.
7413/1535خبرنگار:معصومه مهتاب**انتشار دهنده:داریوش غفاری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.