اخبار مرتبط

حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شب قدر شبی است که در آن سرنوشت بندگان خداوند سبحان تقدیر می شود و این بستگی به خود انسان دارد که چگونه این مقدرات را به سرمنزل مقصود برساند.
وی اظهار داشت: در شب قدر وجود انسان این قابلیت را می یابد که ظرف نزول قرآن کریم شود و پیامبر اکرم(ص) به عنوان یک انسان توانستند این قابلیت را بالفعل نموده و در جان و دل خود قرآن را تحمل نمود.
وی گفت: برای رسیدن به فضیلت و برکات لیالی قدر باید آمادگی قلبی داشت و آگاه بود که این شب ها، شب خودسازی و قرب الهی است و آمرزش گناهان، نزول قرآن و برتری این شب بر هزار ماه از ویژه گی های این شب است که بارها در قرآن و احادیث به آن اشاره شده است.
این مسئول همچنین شب های قدر را فرصت بهره مندی از رحمت الهی و کسب ارزش های معنوی دانست و ابراز داشت: مومنان باید با خلوص نیت در این شب ها از دنیای مادی فاصله گرفته و احسان و نیکی را در قلب های خود جایگزین کینه و حسد ورزی کنند.
صالحی بیان کرد: شب زنده داری و برگزاری مراسم شب قدر مورد تأکید آموزه های دینی است بنابراین مردم نباید در این شب ها انس با قرآن، دعا و مناجات را از یاد ببرند و از این فرصت برای راز و نیاز وخلوت با معبود، شب زنده داری و شکرگزاری از خداوند، دادن صدقه، خواندن نماز استغفار، کمک به فقرا، خواندن قرآن، بهره ببرند.
وی برنامه های لیالی قدر در این امامزادگان را قرائت قرآن، دعای مجیر، دعای جوشن کبیر، مناجات و سخنرانی دانست و گفت: زائران و شب زنده داران در این مراسم از حضور سخنرانان برجسته کشوری،استانی و همچنین مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بهره مند شده و به عزاداری و راز و نیاز با پروردگار خود می پردازند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز اضافه کرد: همچنین علاوه بر برگزاری مراسم در لیالی قدر، در شام روزهای قدر نیز برنامه هایی در این امامزادگان برگزار می شود.
برنامه های لیالی قدر در 30 امامزاده استان البرز از بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء آغاز و تا سحر ادامه می یابد.
استان البرز دارای یکصد امامزاده است.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده:داریوش غفاری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.