اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از موسسه واکسن و سرم سازی رازی، دکتر محمدجواد مهربان پور با بیان اینکه این مرکز در سال جاری گواهی سازمان بهداشت جهانی (GMP) را دریافت می کند، افزود: بر این اساس تنها تولیدکننده واکسن دامپزشکی در کشور خواهیم بود که مجوز صادرات را به صورت رسمی به دست آورده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از بارزترین نکات بخش تولید واکسن های طیور موسسه رازی شعبه شیراز نزدیک شدن به استانداردهای سازمان بهداشت جهانی است، اظهار کرد: این شعبه با اقدامات انجام شده موفق شد تاکنون حدود 90 درصد مراحل اخذ مجوز GMP را طی کند.
وی ضمن ابراز امیدواری برای دریافت گواهی سازمان بهداشت جهانی در سال جاری، افزود: بر این اساس تنها تولیدکننده واکسن دامپزشکی در کشور خواهیم بود که مجوز صادرات را به صورت رسمی به دست آورده است.
رئیس موسسه رازی شعبه شیراز خاطرنشان کرد: دروازه صادرات واکسن های دامپزشکی از بخش تولید واکسن های ویروسی موسسه رازی شعبه شیراز می گذرد چراکه علاوه بر ساختمان آن که بر اساس استانداردهای خاص ساخته شده، تجهیزات و امکانات مورد نیاز GMP از جمله آب WFI، PW، دستگاه تزریق اتوماتیک و دستگاه برداشت اتوماتیک در این شعبه وجود دارد.
وی با بیان اینکه واکسن تک گانه نیوکاسل، تک گانه آنفلوانزا و دوگانه نیوکاسل، آنفلوانزا از جمله واکسن های طیوری هستندکه در این شعبه تولید می شوند، گفت: در حال حاضر در این بخش سالانه 100 میلیون دز واکسن تک گانه نیوکاسل و آنفلوانزا تولید می شود.
مهربان پور اضافه کرد: موسسه رازی شعبه شیراز در سال جاری نیز تولید حدود 50 میلیون دز واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوانزا را در دستور کار خود دارد.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده:داریوش غفاری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.