اخبار مرتبط

حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، سالروز سوم خرداد آزادسازی خرمشهر به خانواده معظم شهدا، ایثارگران و مردم ولایتمدارتبریک گفت و افزود: تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران مملو از رویدادهای باشکوهی است که هریک به عنوان تابلوی افتخار ثبت و همچون ستاره ای پرفروغ در آسمان اقتدار و سر بلندی ایران عزیز می درخشد، در این میان حماسه آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی به شمار می رود.
وی اظهار داشت: آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیاتی بیت‌المقدس در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از 578 روز اشغال در روز سوم خردادسال 1361 صورت گرفت.
وی با بیان اینکه واقعه سوم خرداد از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می‌شود، تصریح کرد: این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت؛ فتح خرمشهر انعکاس جهانی داشت و عراق با از دست دادن خرمشهر از نظر سیاسی تکیه‌گاهش را برای مذاکره از دست داد.
این مسئول گفت: جنگ ایران و عراق به طور کلی به 2 مقطع تقسیم می‌شود، مقطع اول مربوط به آغاز جنگ تا آزاد سازی خرمشهر است که استراتژی ایران، نظامی و با هدف بیرون راندن عراق از خاک کشور بود و مقطع بعدی مربوط به پس از آزاد سازی خرمشهر است که استراتژی ایران دوگانه بود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز بیان کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف آمادگی لازم را برای دفاع از دستاوردهای انقلاب دارند.
صالحی یادآور شد: ایثار و فدارکاری های رزمندگان اسلام درسوم خرداد و فتح خرمشهر حماسه ای بزرگ و تاریخی است که هیچگاه از اذهان ملت ایران پاک نمی شود.
6156/ 6155 خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپور

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.